استخر شیشه ای
12
خرداد

استخر شیشه ای، هزینه ساخت استخر شیشه ای

استخر شیشه ای چیست؟

یکی از انواع دیگر استخر، استخر شیشه ای است. این استخر با استفاده از شیشه سکوریت دیواره ای شفاف ایجاد می‌کند که این دیواره تحمل فشار آب، وزن و تغییرات دمای آب را دارد. این استخرها علاوه بر لذت شنایی که به شناگران می‌دهند جلوه بصری و زیبایی خاصی را به خانه و محل نصب می‌دهند.

 بیشتر بدانید: استخر

استخر شیشه ای چیست

ساخت استخر شیشه ای

ساخت این استخر زیبا و فوق العاده بسیار تخصصی است و کار پیچیده و در عین حال دارای ظرافت خاصی نیز هست. برای داشتن یک استخر شیشه ای کامل و بدون نقص متخصصان این حوزه مراحل زیر را انجام می‌دهند:

طراحی استخر: اولین قدم برای داشتن یک استخر شیشه ای طراحی ابتدایی آن است که متخصص این حوزه با در نظر گرفتن نیازها و سلیقه مشتریان و با توجه به محل نصب استخر ابعاد، شکل و تجهیزات جانبی آن را مشخص می‌کند.

آماده‌سازی محل نصب: دومین مرحله در ساخت استخر شیشه ای آماده سازی محل نصب برای ساخت و ساز است که به اصطلاح آماده سازی سایت گفته می‌شود. در این مرحله احتمال حفاری زمین برای پایه استخر وجود دارد.

فونداسیون: پایه یا فونداسیون استخر اولین مرحله و یکی از مهمترین مراحل ساخت و نصب استخر شیشه ای است. پایه استخر باید یکدست و یکپارچه باشد و با توجه به اندازه و ابعاد و زمین نصب استخر از بتن یا فولاد برای ساختن پایه استفاده می‌شود.

نصب دیواره: بعد از نصب پایه ها و اطمینان از آنها نوبت به نصب دیواره شیشه ای استخر می‌رسد. دیواره های شیشه ای بعد از نصب در پایه آب‌بندی می‌شوند. شیشه های مورد استفاده در این نوع استخر در برابر فشار و وزن آب بسیار مقاوم هستند و بر اثر تغییرات آب و هوایی صدمه نمی‌بینند.

لوله کش و برق کشی استخر: بعد از نصب دیواره ها در پایه و آب بندی آنها نوبت به انجام لوله کشی و برق کشی استخر می‌رسد. در این مرحله تجهیزات اصلی مانند پمپ، فیلتر و بخاری و تجهیزات جانبی مانند نور نصب می‌شوند.

تکمیل محوطه: در این مرحله با توجه به نیاز و سلیقه مشتری هر گونه تجهیزات ظاهری مانند عرشه، پوشش، آبنما و نور  به استخر اضافه می‌شود.

راه اندازی: بعد از نصب کلیه تجهیزات نوبت به آبگیری و راه اندازی استخر می‌شود. این مرحله نتیجه کار متخصص این حوزه را نمایان می‌کند.

انواع استخر شیشه ای

استخر های شیشه ای با توجه به محل قرار گیری و میزان شیشه مورد استفاده و ابعاد شیشه انواع مختلفی دارند.

انواع استخر شیشه ای

استخر دیواره شیشه ای

این استخر به این دلیل که شیشه مورد استفاده تنها در دیواره های آن است به استخر دیوار شیشه ای معروف است. در این  نوع استخر ممکن است یک یا هر ۴ دیواره استخر شیشه ای باشد.

استخر کف شیشه ای

این نوع استخر به دلیل داشتن کف شیشه ای به این نام شناخته می‌شود زیرا ساخت این استخر معمولا در ارتفاع است که شناگران بتوانند سطح زیر استخر را ببیند.

استخر تمام شیشه ای

در ساخت این استخر از کف گرفته تا کلیه دیواره‌ها از شیشه است، این استخر زیبایی منحصر به فردی دارد و کلیه فضای آن قابل رویت است.

استخر شیشه ‌ای پنجره‌ ای

در این نوع استخر به جای استفاده از شیشه برای کلیه ابعاد استخر از پنجره های شیشه ای در بدنه آن استفاده می‌کنند. این استخر ها به دلیل کم بودن حجم شیشه استفاده شده هزینه کمتری در ساخت دارند.

 بیشتر بدانید: ساخت استخر

شیشه استخر

ضخامت، مقاومت، وزن و جنس شیشه در هر نوع استخر شیشه ای مشابه است. جنس شیشه (Pool glass) مورد استفاده سکوریت یا لمینت فوق شفاف است که مقاومت بالایی در برابر وزن و فشار آب دارد، در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم هستند، ضخیم و نشکن است و فضای امنی را برای شناگران ایجاد می‌کند زیرا این نوع شیشه ها در برابر ضربه مقاوم هستند.

شیشه استخر

طراحی و نصب استخر شیشه ای توسط رزآب

طراحی و نصب استخر شیشه ای دلخواه و مناسب محیط انتخابی شما کار پیچیده و ظریفی است. برای داشتن یک استخر فوق العاده تیم حرفه ای رزآب انتخاب شما خواهد بود. شرکت رزآب با سالها تجربه در طراحی و ساخت انواع استخر ها در محیط‌های مختلف از مدرن ترین تجهیزات و با تجربه ترین افراد برای طراحی و ساخت استخر شیشه ای استفاده می‌کند.

آب بندی استخر شیشه ای

آب بندی استخر شیشه ای مرحله بسیار مهمی است زیرا باید با دقت زیادی انجام شود تا در زمان راه اندازی استخر دچار نشتی نشود. آب بندی و عایق کاری مقاومت استخر را بالا می‌برد. متخصصان مراحل زیر را به جهت آب بندی استخر شیشه ای انجام می‌دهند:

در مرحله اول از پروفیلی که از جنس آلومینیوم یا استیل است برای نصب شیشه ها استفاده می‌کنند

در مرحله دوم چسب های مخصوص عایق کاری را در زوایای استخر استفاده می‌کنند

در مرحله سوم باید اجازه دهید ۱۲ ساعت از انجام مرحله اول و دوم بگذرد و بعد استخر را آبگیری کنید

آب بندی استخر شیشه ای

انواع چسب آب بندی استخر شیشه ای

متخصصان طراحی و نصب استخر شیشه ای از ۵ نوع چسب برای آب بندی و عایق کاری این نوع استخر استفاده می‌کنند. چسب اپوکسی، سیلیکونی، پلی اورتان، خمیری و پودری ۵ نوع چسب مورد استفاده در آب بندی و عایق کاری استخر شیشه ای هستند که مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب دارند.

 بیشتر بدانید: تعمیر استخر

هزینه ساخت استخر شیشه ‌ای

استخر های شیشه ای به دلیل ظرافت و پیچیدگی در ساخت و نصب از دیگر استخرها گران تر هستند. از طرفی ابعاد، اندازه و نوع استخر بر میزان هزینه آن تاثیر مستقیم دارد. مواردی همچون نوع شیشه، اندازه، شکل استخر، تجهیزات استخر، مواردی چون حفاری، کف سازی و تجهیزات جانبی مورد استفاده بر هزینه ساخت استخر تاثیر زیادی دارند.

هزینه ساخت استخر شیشه ‌ای

عوامل مهم در قیمت شیشه استخر

برای ساخت استخر شیشه ای متریال اصلی شیشه مناسب این نوع استخر‌ها است. میزان ضخافت، ابعاد، وزن و نوع استخر انتخابی در قیمت شیشه برای ساخت استخر تاثیر گذار است. نوع شیشه انتخابی با توجه به محل و نوع استخر یعنی سکوریت یا لمینت نیز بر قیمت آن تاثیر گذار است.

 بیشتر بدانید: نگهداری استخر