تعمیر استخر و بازسازی استخر

تعمیر استخر

اگر استخر را به عنوان یک سازه در نظر بگیریم، این سازه به جهت شنا، تفریح و درمان طراحی و اجرا می‌شود. مصالح و مواد مورد استفاده در ساخت استخرها با توجه به کاربرد و نوع آنها مشخص می‌شود. این مصالح با توجه به نفوذناپذیری آنها در برابر آب انتخاب می‌شوند.

می‌توان تعمیر استخر را با توجه به مصالح مصرفی و تجهیزات مورد استفاده به دو بخش ظاهری و تاسیساتی تقسیم کرد. مصالح و تجهیزات مورد استفاده در استخر با توجه به کاربرد آن متفاوت است پس می‌توان گفت تعمیرات انواع مختلف استخر با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

تعمیرات ظاهری استخر که شامل بازسازی در استخرهای کاشی‌کاری شده یا ترمیم ترک استخر بتنی است و مانند اینها، تعمیرات تاسیسات که شامل تعمیر پمپ آب، شیرآلات، پمپ کلرزنی و … می‌شود.

تعمیر استخر

 بیشتر بدانید: استخر

بازسازی استخر

استخرها به صورت معمول نیازمند ترمیم و بازسازی هستند، زیرا بخش‌هایی از این سازه به مرور زمان در ظاهر و تاسیسات فرسوده شده که نیازمند تعویض یا تعمیر هستند. بازسازی استخر نیازمند تعمیرکار حرفه‌ای این حوزه است زیرا بازسازی استخرهایی که مدت زیادی مورد استفاده نبوده‌اند با استخرهایی که مدام مورد استفاده قرار می‌گیرند متفاوت است.

نکته قابل توجه دیگر در بازسازی استخر مصالح یا متریال استفاده شده در ساخت آن است، با مرور زمان مصالح جدید و تکنولوژی‌های به‌روزتری برای بازسازی استخر در اختیار متخصصان این حوزه قرار گرفته است.

سفارش تعمیر استخر

سفارش تعمیر استخر

سفارش تعمیرات استخر به نوع استخر بستگی زیادی دارد. استخرها براساس کاربرد به انواع روباز، سرپوشیده، خانگی، عمومی، غواصی، مسابقه، درمانی، بادی، اقیانوسی، کف متحرک، بی پایان و انعکاسی تقسیم می‌شوند. تعمیر استخر براساس نوع آن به دلیل متفاوت بودن مصالح و تجهیزات مورد استفاده بسیار متفاوت است.

مشتریان می‌توانند از راه های ارتباطی با کارشناسان شرکت رزآب تماس گرفته و بر اساس نوع استخر و مشکلات آن تعمیرات لازم را سفارش دهند و در طول انجام بازسازی و تعمیرات پشتیبانی‌های لازم را دریافت کنند. ثبت سفارشات به صورت اینترنتی و با تماس امکان پذیر است.

تعمیر استخر توسط رزآب

با انتخاب متخصصان شرکت رزآب به عنوان تعمیرکار برای ترمیم و بازسازی استخر این اطمینان را در طول زمان خواهید داشت که سازه بازسازی شده شما به بهترین نحوه و با بهترین متریال‌ها ترمیم شده است و این شرکت از مشاوره تا اجرا و خدمات پس از آن نیز در کنار شما خواهد بود.

تیم متخصص رزآب در حوزه ترمیم و بازسازی کاملا حرفه‌ای بود و با توجه به نوع استخر و تاسیسات آن اقدام به بازسازی می‌کند. این شرکت با دقت و توجه در شیوه بازسازی با جدید ترین تکنولوژی و مصالح بهترین عملکرد در زمان استفاده از استخر را به مشتریان خود ارائه می‌کند.

رزآب خدماتی چون بهبود سیستم‌های تصفیه و گرمایش، تعمیر و تعویض متریال و تجهیزات آسیب‌دیده و فرسود را ارئه می‌دهد که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا از مشکلات پیش‌رو در آینده جلوگیری می‌کند.

تعمیرکاران استخر شرکت رزآب

تعمیرکاران این شرکت به صورت تخصصی برای انجام تعمیرات و خدمات دوره‌های ویژه‌ای را گذرانده و به صورت حرفه‌ای عیب‌یابی، نشت‌یابی، رفع نشتی، رفع کدری آب، جاروی استخر، بازسازی استخر، تجهیز موتورخانه، راه‌اندازی آب گرم، تبدیل استخر قدیمی به مدرن، تعمیر تصفیه‌خانه استخر و کفپوش استخر را انجام می‌دهند.

تعمیرکاران شرکت رزآب علاوه بر تعمیرات تخصصی و رفع مشکلات تجهیزات استخر مشتریان، مشاوره‌ و نکات لازم در جهت استفاده صحیح و بهینه را برای استفاده طولانی‌تر و بهتر از استخر تعمیر شده در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. این تعمیرکاران بر‌اساس نوع استخر و میزان استفاده بهترین کیفیت را در تعمیر استخر ارائه می‌دهند.

این متخصصان با توجه به نیاز مشتری و مشکلات استخر مشاوره‌های لازم در جهت بازسازی و ترمیم را ارائه کرده و با شیوه‌ها و ابزار مدرن اقدام به تعمیر اجزاء استخر می‌کنند. شرکت رزآب این تضمین را به مشتریان خود می‌دهد که تعمیرکاران بعد از بررسی دقیق تجهیزات و ظاهر استخر میزان و نوع تعمیرات بدون اضافه‌کاری به آنها اعلام می‌کنند.

تعمیرکار استخر | تعمیرکاران استخر شرکت رزآب
استخرها چه زمانی نیاز به بازسازی دارند؟

استخرها چه زمانی نیاز به بازسازی دارند؟

زمان بازسازی و تعمیر استخرها با توجه به نوع و کاربرد آنها متفاوت است. به طور مثال زمان بازسازی استخرهای خانگی با استخرهای ورزشی متفاوت است. تعمیرات و بازسازی و شیوه نگهداری از استخر عملکرد بهتری را در طول زمان ارائه می‌دهد. بهترین زمان برای تعمیرات و بازسازی استخر نزدیک به فصل‌های سرد است که استفاده از استخرها بسیار کم می‌شود.

به طور کلی استخرها در انواعه مختلف به بررسی و سرویس دوره‌ای نیازمند هستند که این خود باید توسط متخصصان و تعمیرکاران حرفه‌ای انجام شود.

استخرها چه زمانی نیاز به بازسازی دارند؟

تعمیر و سرویس انواع استخر

استخرها با توجه به نوع و میزان استفاده نیازمند تعمیر و سرویس توسط سرویس‌کاران و تعمیرکاران این حوزه هستند. اغلب استخرها با توجه به کارایی نیازمند سرویس‌های دوره‌ای هستند تا احتمال آسیب جدی و خرابی و مختل شدن کارایی از آنها گرفته شود.

۱

تعمیر استخر خانگی

استفاده از استخرهای خانگی به دلیل دسترسی آن بسیار زیاد است پس نگهداری از آنها نیز مدت زمان زیادی را لازم دارد. استخر خانگی نیاز به بررسی‌های مکرر و سرویس در زمان های مشخص دارد. اگر از استخر خانگی خود به طور مکرر استفاده نمی‌کنید باز هم به سرویس و بررسی در مدت زمان مشخص نیاز دارد.

بررسی دوره‌ای و سرویس در زمان مشخص مانع از خراب شدن و آسیب دیدن استخرهای خانگی می‌شود. با این کار در همه فصل های سال امکان استفاده از استخر را برای خود فراهم می‌کنید. برای این نوع سرویس حتما با متخصصان این حوزه تماس بگیرید تا سرویس‌های دوره‌ای برای شما برنامه‌ریزی شود.

 بیشتر بدانید: استخر خانگی

۲

سرویس استخر ویلا

این استخرها به دلیل وجود در فضای باز در معرض تغییرات آب و هوایی قرار دارند و به تعمیرات و سرویس های دوره‌ای نیازمند هستند. سرویس و تعمیر استخر ویلا نیازمند متخصصان و تعمیرکاران این حوزه است. این استخرها به دلیل شرایط هوایی انبساط و اقباض زیادی را تحمل می‌کنند.

برای اطلاع از سرویس و نگهداری از این نوع استخرها حتما با متخصصان مشورت کرده تا کارایی بهتری را از استخر خود در فصل گرم سال داشته باشید.

 بیشتر بدانید: استخر ویلا

۳

سرویس استخر باغ و کشاورزی

این استخرها با هدف ذخیره آب و افزایش دبی آب طراحی و ساخته می‌شوند. این استخرها معمولا از ورق های ژئوممبران به دلیل مقاومت بالا ساخته می‌شوند از این نوع برای جمع‌آوری بارش‌های فصلی استفاده می‌شود. از این استخرها برای پرورش ماهی و گیاهان آبزی نیز استفاده می‌شود.

این استخرها باید به صورت دوره‌ای بررسی و مشکلات آنها برطرف شود. آسیب این نوع استخرها به دلیل روباز بودن آن ها بسیار زیاد است. تعمیرکاران ما استخر کشاورزی شما را به گونه ای انجام می دهند که تا سالها بعد آسیبی به آن ها وارد نگردد.

 بیشتر بدانید: استخر باغ

 بیشتر بدانید: استخر کشاورزی

۴

تعمیر استخر ورزشی

طراحی و ساخت این نوع استخرها برپایه آموزش و مسابقه بنا شده است. نوع مصالح و تجهیزات این استخرها نیز با دیگر استخرها متفاوت بوده که بر هزینه تعمیرات آن نیز تاثیر دارد. در استخرهای ورزشی مهمترین نکته ایمنی افراد تحت آموزش است. این سازه در طول ۲۰ تا ۵۰ متر متغیر است که به صورت روباز و سرپوشیده طراحی می‌شوند.

اصلی‌ترین بخش تعمیرات استخر ورزشی تاسیسات و تجهیزات آن است. این استخر به جهت آموزش ورزش شنا و مسابقات طراحی می‌شود پس تعمیر آن نیز به متخصصان حرفه‌ای حوزه نیازمند است. متخصصان تعمیر استخرهای ورزشی با رعایت اولویت‌ها و آگاهی از تجهیزات و امکانات به بررسی مشکلات و خرابی‌ها میپردازند و سپس اقدام به تعمیر می‌کنند.

۵

تعمیر استخر بادی

استخر بادی به دلیل راه‌اندازی راحت و کم‌جا بودن محبوبیت زیادی دارد و علاوه و کودکان بزرگسالان نیز علاقه زیادی به این نوع تفریخ دارند. این استخر از لایه‌های PVC تهیه شده که مقاومت بالایی دارند و وزن‌های زیاد را تحمل می‌کنند. پمپ‌های استخر بادی به انواع دستی ، پدالی ، برقی ، فندکی و شارژی تقسیم می‌شوند.

احتمال سوراخ شدن و پاره شدن استخر بادی با اشیاء نوک تیز بسیار بالاست. بعد از این اتفاق ابتدا محل سوراخ یا پارگی استخر بادی را پیدا کنید و بدنه استخر را کاملا خشک کنید و محل را با چسب‌های مخصوص ترمیم کنید.

تعمیر استخری بادی بسیار ساده است در صورت نیاز می‌توانید از راههای ارتباطی با مشاوران و متخصصان شرکت رزآب تماس گرفته و مراحل تعمیر را جویا شوید و نیازی به حضور تعمیرکار و متخصص وجود ندارد.

۶

تعمیر استخر بتنی

استخر بتنی که با استفاده از بتن‌آرمه برای جلوگیری از نفوذ آب به خاک ساخته می‌شود، بعد از پاشیدن بتن خشک شدن آن ۲۸ روز زمان لازم دارد. این استخر در ابعاد مختلف قابل سفارش و مقاوم است و نگرانی بابات سوراخ شدن با ابزار تیز یا سخت در این نوع استخر وجود ندارد، اما طولانی بودن زمان ساخت و هزینه بالا از عیوب این نوع استخر است. این نوع استخر به طور تقریبی هر ۱۰ سال یک بار نیاز به تعمیرات و بازسازی دارد.

در استخرهای بتنی شاهد ترک خوردن و شکاف‌های در کف و بنده آن هستیم. این شکاف و ترک ممکن است سطحی یا عمیق باشد که تشخصی آن به وسیله متخصصین انجام می‌شود. اگر ترک عمیق باشد و به عنوان یک ترک سطحی خود اقدام به تعمیر آن کنید در زمان طولانی این ترک عمیق هزینه بیشتری بای تعمیرات بر شما تحمیل خواهد کرد.

بهترین اقدام بعد از دیدن این ترک‌ها خالی کردن آب استخر است. این ترک‌ها ممکن است ناشی از حرکت زمین، آب زیرزمینی، سازه ضعیف، انقباض و انبساط و فرسایش خاک اطراف استخر باشد. برای تعمیر استخر بتنی باید از سیمان هیدرولیک بر روی ترک‌ها، تزریق اپوکسی و پلی اورتان به ترک‌ها و بستن ترک‌ها با بست‌های مخصوص استخر استفاده کرد.

۷

تعمیر استخر ژئوممبران

این نوع استخرها از پلی وینیل کلراید(PVC) یا ترموپلاستیک اولفین (TPO) ساخته می‌شوند که سبک، مقاوم و ضد نشت هستند. این ورق‌ها به دلیل انعطاف بالا قابلیت این را دارند که در شک و ابعاد مختلف برای ساخت استخر مورد استفاده قرار گیرند.

این نوع استخر به دلیل عمر مفید بالا و مقرون به صرفه بودن برای استخرهای کشاورزی، شیلات‌ها و حتی استخرهای خانگی مناسب است. استخر ژئوممبران در برابر آفتاب و نشت آب مقاوم است اما در برابر وسایل نوک‌تیز آسیب‌پذیر است و در صورت مراقب و استفاده درست تا ۳۰ سال کارایی مفیدی دارد.

در صورت سوراخ شدن این نوع استخر اولین راه‎‌ برای تعمیر جوش دادن تکیه از همین نوع در محل آسیب دیده است. راه حل دوم استفاده از نوار عایق برپایه قیر است که نیازی به حرارت ندارد.

اگر این نوع استخر دچار سایش و خوردگی شود باید از باید از چسب‌های پارچه‌ای و پودری استفاده کنیم که بعد از خشک شدن به شدت سخت و سفت می‌شوند.

سرویس و تعمیرات استخر شامل چه مواردی است؟

تعمیرات و سرویس استخر (swimming pool) کلیه تاسیسات و اجزا استخر را شامل می‌شود. همه تاسیسات استخر نیازمند بررسی دوره‌ای هستند که توسط متخصص انجام می‌شود.

تعمیر پمپ استخر

اجزای سازنده پمپ استخر شامل سبد، درپوش، پروانه، الکتروموتور، بلبرینگ، شفت، قسمت های ورودی و خروجی آب است. سبد به عنوان صافی عمل می‌کند و تمام زباله‌های بزرگ موجود در آب را در خود جای می‌دهد که نیازمند شست و شو است. درپوش ممکن اس شل یا شکسته شود که باعث نفوذ هوا به پمپ می‌شود.

الکتروموتور ممکن است به دلیل گرم شدن زیاد آسیب ببینند. بلبرینگ ممکن است به دلیل قرارگیری نادرست و عدم حرکت روان آسیب جدی به پمپ وارد کنند. شفت اگر با الکتروموتور تراز نباید به پمپ آسیب می‌رساند. قسمت های ورودی و خروجی آب ممکن از با مواد شناور در آب مسدود شود و این باعث ورود هوا به پمپ می‌شود.

تعمیر همه این موارد باید توسط تعمیرکار و متخصص انجام شود و به هیچ عنوان بدون دانش کافی سعی در تعمیر پمپ استخر نکنید. پمپ نیازمند سرویس دوره‌ای توسط سرویس‌کار است تا تک تک بخش‌های آن بررسی و مشکل احتمالی بررسی و برطرف شود.

تعمیر واتر پمپ

تعمیر واترپمپ نیامندتعمیرکارحرفه‌ای است زیرا این یکی از اجزاء استخر است که عملکرد صحیح آن نیازمند سرویس دوره‌ای است. در صورت خراب شدن واتر پمپ حتما تعمیر آن را به متخصص سپرده و از باز کردن آن خودداری کنید.

تعمیر مشعل استخر

مشکلات رایج مشعل استخر شامل سیستم سوخت رسانی، برق، شیر مغناطیسی، کلیدهای پنل و… است که تشخیص و عیب یابی باید توسط سرویس‌کار یا تعمیرکار این حوزه صورت بگیرد. با سرویس دوره‌ای می‌توانید از هزینه تعمیرات کم کنید و خطر آسیب جدی را به موتورخانه کاهش دهید.

تاکید می‌شود که تعمیر این بخش بسیار تخصصی بوده و از تعمیر خودسرانه به شت خودداری کنید و حتما با تعمیرکاران این حوزه تماس بگیرید.

تعمیر موتورخانه استخر

موتورخانه محل قرارگیری تجیهزات گرمایشی، پمپ ها، تجهیزات تهویه و تصفیه آب است. هزینه تعمیر موتورخانه در صورت سرویس نکردن دوره‌ای بسیار بالاست. این بخش مهم با بررسی به موقع و سرویس شدن به عنوان بخش اصلی انواع استخرها عملکرد بهتر و کیفیت بالاتری را ارائه می‌دهد.

خراب شدن موتورخانه سبب تعطیلی در استخرهای عمومی و ورزشی و آموزشی می‌شود که علاوه بر هزینه بالای تعمیرات به دلیل تعطیلی سبب ضرر مالی به صاحبان استخرها می‌شود. پس با سرویس دوره‌ای از این اتفاقات جلوگیری کنید.

تعمیر اسکیمر استخر

اسکیمر ابزاری برای جمع‌آوری برگ‌ها، حشرات و آلودگی های شناور در آب استخر است. در صورت خرابی این قطعه آلودگی‌ها وارد سیستم تصفیه آب می‌شوند. پاکسازی فیلتر اسکیمر، تعویض برس اسکیمر و تعویض پمپ اسکیمر حتما باید توسط تعمیرکار متخصص انجام شود.

تعمیر ترک استخر

با توجه به نوع متریال استفاده شده در ساخت استخر ترک‌های ایجاد شده در بدنه و کف استخر متفاوت خواهد بود پس تعمیر این بخش نیز باید توسط تمیرکاران حرفه‌ای انجام شود.

تعمیر جاروی استخر

جاروی استخر یکی از تجهیزات ضروری است که آلودگی‌های کف و دیواره استخر مانند جلبک‌ها و حشرات را جمع‌آوری می‌کند. این ابزار در دونوع دستی و اتوماتیک وجود دارد. به جای پرداخت هزینه بالا و خرید این ابزار می‌توانید با انجام دوره‌ای جارو استخر توسط شرکت رزآب از کاهش کدری آب، کاهش رسوبات و کیفیت آب استخر خود مطمئن شوید.

رفع نشتی استخر

رفع نشتی استخر با توجه به نوع متریال استفاده شده و دلیل نشتی آن باید توسط متخصص و تعمیرکار انجام شود. نشتی آب در استخر دلایل زیادی دارد پس حتما با کارشناسان این حوزه مشورت کنید.

تعمیر استخر توسط شرکت رزآب

شرکت رزآب با استفاده از مدرن‌ترین ابزار و بهترین متخصصین تعمیرات استخر را انجام می‌دهد. برای تعمیر سریع استخر می‌توانید از طریق سایت درخواست خود را ثبت کنید و یا به وسیله راه های ارتباطی با کارشناسان این شرکت مشورت و درخواست خود را ثبت و پیگیری کنید.

شرکت رزآب تعمیر و بازسازی انواع استخر، سیستم‌های تصفیه و گرمایش متفاوت، لوله‌کشی‌ها، و کلیه اجزاء را انجام و با سرویس‌های دوره‌ای کیفیت بهتر و عملکرد بالایی را تضمین می‌کند. متخصصان، تعمیرکاران و سرویس‌کاران حرفه‌ای این شرکت با دقت تمام بررسی‌های لازم را انجام داده و براساس نیاز اولیت بندی کرده و از اضافه کاری خودداری می‌کنند.

انجام تعمیرات و سرویس منظم باعث می‌شود تا استخر بهترین عملکرد خود را در تمام فصول سال داشته باشد و هزینه بالای خرابی‌ها از دوش صاحبان استخرها برداشته می‌شود.

تعمیر استخر توسط شرکت رزآب

مجموعه حرفه‌ای رزآب

مجموعه بزرگ رزآب سال‌ها تجربه خود در اجرا، ساخت و راه‌اندازی انواع استخر، جکوزی، وان جکوزی، سونا و ارائه خدمات سرویس، تعمیر و نگهداری را در اختیار مشتریان خود قرار داده است. هدف این مجموعه جلب رضایت و اعتماد مشتریان بوده و در این راستا بهترین خدمات را ارائه می‌کند.

شرکت رزآب برای رفاه حال مشتریان خود و اطمینان خاطر در امور تعمیر و بازسازی از کارشناسان حرفه‌ای استفاده کرده و این مجموعه با تعهد و تبحر کافی خدمات را به مشتریان ارائه می‌کنند.

هزینه تعمیر استخر

هزینه تعمیر استخر

هزینه تمام شده تعمیر استخر بستگی به نوع مشکل، زمان مصرفی تعمیر، نوع قطعات استفاده شده دارد و طبیعی است که نوع خرابی هزینه متفاوتی نیز خواهد داشت. کلیه هزینه‌ها بعد از بررسی کامل توسط کارشناسان شرکت تعیین می‌شود اما هزینه کلی و تمام شده در پایان کار اعلام می‌شود.

ضمانت خدمات و بازسازی استخر توسط تیم رزآب

شرکت رزآب خدمات تعمیر و بازسازی خود را تضمین می‌کند. تیم حرفه‌ای و بزرگ رزآب این اطمینان خاطر را به مشتریان خود می‌دهد که با انتخاب این مجموعه بهترین کیفیت را دریافت خواهند کرد. ضمانت این مجموعه اعتماد شما در طول سال‌ها خدمت رسانی و انتخاب رزآب است.

سفارش تعمیر استخر

مشتریان می‎توانند با استفاده از راه‌های ارتباطی و وب سایت شرکت سفارش تعمیر خود را ثبت کنند تا در سریعترین زمان ممکن کارشناسان شرکت رزآب برای بررسی اقدام کنند. تمام مراحل ثبت تا تعمیر نهایی قابل پیگیری است و اطلاعات لازم به مشتریان داده می‌شود.

Call Now Buttonاعزام فوری سرویس کار