قیمت و خرید تجهیزات سونا خشک

سونا خشک چیست؟

سونا خشک یکی از انواع سونا است که به عنوان یک تفریح و یک درمان در منزل محبوبیت قابل توجهی پیدا کرده است. متریال مورد استفاده در ساخت سونا خشک چوب مخصوصی است که در برابر دما مقاوم باشد و انعطاف خود را حفظ کند. در این نوع سونا از هوای خشک و گرم برای دفع سموم از بدن استفاده می‌شود.

در سونا خشک دما از ۷۰ تا ۱۰۰ درجه سانتی گراد متغییر و قابل تنظیم است، رطوبت در این نوع سونا به حداقل می‌رسد و اندک رطوبت موجود با استفاده از حرارت سنگ های هیتر مخصوص و کمی آب ایجاد می‌شود. تسکین دردهای عضلانی، سلامت پوست با تعرق، تقویت گردش خون و تقویت سیستم ایمنی از مزایای سونا خشک است.

سونا خشک با ایجاد محیطی گرم و خشک با رطوبت بسیار ناچیز تفریح و مکانی درمانی به حساب می‌آید. گرمای اتاق آن باید به نحوی باشد که به کاربران آسیب نرساند و زمان حضور در سونا خشک به دلیل دمای بالای آن محدود است و بر اساس نظر کارشناسان بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه حضور در سونا خشک کافی است.

سونا خشک چیست

 بیشتر بدانید: سونا خشک

تجهیزات سونا خشک

۱

هیتر سونا خشک

یکی از تجهیزات اصلی سونا خشک هیتر آن است که با استفاده از سنگهایی که در آن قرار دارد گرما را به صورت یکدست و یکنواخت در محیط سونا پخش می‌کند. هیتر سونا خشک بر اساس حجم اتاق سونا انتخاب می‌شود. هیتر با استفاده از المنت‌ها سنگ‌ها را داغ می‌کند تا گرمای مطبوعی برای استفاده از سونا ایجاد کند. هیتر سونا خشک دو نوع برقی و گازی دارد بر اساس محیط نصب سونا و حجم سونا نوع هیتر مشخص می‌شود.

۲

المنت سونا خشک

المنت‌ها اجزای اصلی هیتر در سونا خشک هستند که وظیفه انتقال گرما به سنگ‌ها را بر عهده دارند. المنت‌ها گرما را در دیگ پخش می‌کنند تا گرما در محیط یکنواخت باشد.

۳

گرمکن سونا خشک

گرمکن کلیه تجهیزات جهت ایجاد گرما در سونا بخار را شامل می‌شود که اصلی ترین این تجهیزات هیتر است. گرمکن سونا خشک بر اساس تعداد کاربران و محل نصب سونا تعیین می‌شود.

۴

ساعت شنی سونا خشک

ساعت شنی در سونا خشک برای زمان بندی دقیق استفاده از فضای سونا در اتاقک سونا است زیرا حضور در گرمای خشک بیش از زمان استاندارد خطرناک است، این ساعت ها معمولا بازه زمانی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه را نشان می‌دهند.

۵

چراغ سونا خشک

چراغ های مورد استفاده در سونا خشک باید در برابر گرما و رطوبت مقاوم باشند. چراغ ها باید نور مورد نیاز محیط را برای راحتی کاربران تامین کنند.

۶

لامپ سونا خشک

لامپ های مورد استفاده در سونا خشک برای ایجاد روشنایی تعبیه شده‌اند که باید در برابر رطوبت و گرمای بالای این نوع سونا مقاوم باشند تا خطری در زمان استفاده برای کاربران نداشته باشند.

۷

آباژور سونا خشک

آباژور تجهیزاتی جهت نورپردازی در زمان استفاده از سونا خشک است که فضایی آرام و دلنشین را برای کاربران ایجاد می‌کند.

۸

دیگ سونا خشک

دیگ سونا خشک وظیفه تامین دما و گرما از ۷۰ تا ۱۰۰ درجه سانتی گراد را بر عهده دارد. دیگ سونا با استفاده از چوب پوشانده می‌شود و گرما را در محیط سونا تنظیم می‌کند.

لوازم جانبی سونا خشک

سطل و ملاقه چوبی سونا

سطل در سونا خشک محل نگهداری آب و عصاره مورد استفاده است، از ملاقه نیز برای ریختن آب و عصاره بر روی سنگ های هیتر استفاده می‌کنند.

سنگ هیتر سونا

سنگ هیتر برای انتقال گرما به محیط سونا است و البته جهت جلوگیری از آسیب به هیتر و المنت نیز کارایی دارد. سنگ ها باید در صورت لزوم و بعد از چندین سال تعویض شوند. سنگ ها به صورتی انتخاب می‌شوند تا گرما را به صورت یکنواخت در اتاق سونا خشک تنظیم کنند.

رطوبت سنج سونا خشک

رطوبت سنج جهت اعلام میزان رطوبت در محیط سونا خشک نصب می‌شود. این تجهیزات باید در برابر دمای بالای سونا خشک مقاوم باشد.

دماسنج سونا خشک

دما سنج برای اعلام میزان دمای محیط سونا نصب می‌شود تا دما از میزان استاندارد بالاتر نرود. دمای زیاد باعث آسیب به کاربران خواهد شد.

نکته: با توجه به اینکه رطوبت در سونا بخار بسیار ناچیز است اما بهتر از کلیه تجهیزات داخلی اتاق سونا خشک در برابر نفوذ رطوبت مقاوم باشند تا از خطرات احتمالی برای کاربران جلوگیری شود. توصیه می‌شود برای تهیه کلیه تجهیزات سونا خشک از مشاوران و متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

خرید تجهیزات سونا خشک

خرید تجهیزات سونا خشک

برای خرید تجهیزات سونا خشک باید به مکان نصب و تعداد کاربران دقت کنید، توصیه می‌شود قبل از خرید هر نوع تجهیزاتی با مشاوران متخصص این حوزه مشورت کنید. تیم تخصصی رزآب کلیه تجهیزات مربوط به سونا خشک را با بهترین کیفیت عرضه می‌کند و از مشاوره خرید تا نصب همراه شما خواهند بود. تیم حرفه ای شرکت رزآب با سال‌ها تجربه در عرضه و نصب تجهیزات سونا بر اساس سلیقه و نیاز مشتری مشاوره داده و تجهیزات لازم را با مشخصات کامل برای خریداران معرفی می‌کند تا مشتریان بر اساس نیاز خود خرید را انجام دهند.

خرید تجهیزات درست و مناسب اولین قدم برای عملکرد خوب و صحیح سونا خشک است. برای خرید و اطلاع از کلیه تجهیزات سونا خشک در انواع مختلف حتما به سایت شرکت رزآب مراجعه کرده و بعد از مطالعه دقیق و مشاوره از طریق راه‌های ارتباطی مشخص شده تجهیزات خود را انتخاب و خرید خود را انجام دهید.

قیمت تجهیزات سونا خشک

قیمت تجهیزات سونا خشک بر اساس کارایی و نوع آنها متفاوت است. حجم اتاقک سونا و میزان کاربران استفاده کننده نیز در تعیین قیمت تجهیزات مورد استفاده تاثیر گذار است. متریال یا چوب مورد استفاده که توسط متخصص این حوزه معرفی می‌شود بخشی از قیمت گذاری به حساب می‌آید. تجهیزات جانبی سونا خشک که بخش دیزاین آن به حساب می آیند بخش دیگری از قیمت گذاری هستند، در سونا خشک‌های سفارشی به دلیل نوع طراحی و اتتخاب تجهیزات قیمت گذاری متفاوتی خواهد داشت.

به طور کلی قیمت تجهیزات مورد استفاده بر اساس ابعاد سونا و مکان نصب سونا و تجهیزات جانبی آن مشخص خواهد شد. برای اطلاع دقیق از نوع تجهیزات و قیمت آن حتما به سایت رزآب مراجعه کنید تا از طریق راه‌های ارتباطی در سایت با مشاوران تیم صحبت کنید.

سفارش تجهیزات سونا خشک از رزاب

تیم حرفه ای رزآب با سالها تجربه در حوزه طراحی، ساخت و نصب انواع سونا کلیه سفارشات تجهیزات سونا خشک را با کیفیت بالا و مطابق با نیاز مشتری تهیه و عرضه می‌کند. تیم تخصصی رزآب کلیه تجهیزات گرمایی، تهویه، کنترل دما، کنترل رطوبت،  انواع هیتر سونا خشک، المنت های سونا خشک، گرمکن سونا خشک، ساعت شنی، چراغ، لامپ، آباژور و دیگ سونا خشک را با بهترین کیفیت عرضه می‎کند. مشاوران این شرکت بعد از راهنمایی و متناسب با سلیقه و نیاز مشتریان کلیه سفارشات آنها را ثبت و در سریعترین زمان تیم نصب به محل اعزام می‌شود.

برای سفارش تجهیزات از شرکت رزآب می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی مشخص شده در سایت تجهیزات مورد نیاز را بعد از بررسی و کسب مشاوره انتخاب و سفارش خود را ثبت کنید و این اطمینان را داشته باشید که کلیه تجهیزات با کیفیت و مشخصات مندرج در سایت به شما ارائه خواهند شد.

سفارش تجهیزات سونا خشک از رزآب

خرید آنلاین تجهیزات سونا خشک

شرکت رزآب برای راحتی خریداران کلیه تجهیزات سونا خشک را با مشخصات کامل در سایت خود قرار داده است تا مشتریان بعد از مطالعه تجهیزات مورد نیاز خود را خریداری کنند. در هنگام مطالعه مشخصات هر یک از تجهیزات، خریداران می‌توانند نظرات دیگر مشتریان را مطاله کرده و با اطمینان خرید خود را در سایت ثبت کنند تا در سریعترین زمان تیم نصب با تجهیزات خریداری شده به محل اعزام شوند.

خرید آنلاین تجهیزات سونا خشک برای برخی مشتریان ممکن است نگران کننده باشد، تیم رزآب این اطمینان را به خریداران خود می‌دهد که خرید آنها از زمان ثبت تا ارسال و نصب ضمانت شده و هرگونه مغایرت سریعا بررسی و اصلاح خواهد شد. پس با خیالی آسوده خرید آنلاین خود را در سایت رزآب ثبت کنید و از سونا خشک خود لذت ببرید.

تفاوت تجهیزات سونای بخار و سونای خشک چیست؟

اولین تفاوت سونا خشک و بخار در متریال مورد استفاده در ساخت اتاقک و محیط آن است. سونا خشک به دلیل کاربرد آن باید از چوب مخصوص ساخته شود تا در برابر دمای بالا مقاومت و انعطاف خود را حفظ کند ولی سونا بخار به دلیل ماهیت عملکرد با بخار آب باید از سرامیک یا متریال مقاوم در برابر رطوبت ساخته شود.

دومین تفاوت سونا بخار و سونا خشک نیمکت‌های آنها است که در سونا خشک نیمکت‌ها به شکلی ساخته می‌شوند تا گرما را متعادل کرده تا به بدن کاربران آسیب نرساند. در سونا بخار به دلیل داشتن رطوبت سکوها و کف به شکلی طراحی و ساخته می‌شوند که کاربران به راحتی بتوانند راه بروند و بنشینند.

سومین تفاوت این دو نوع سونا و اصلی ترین تفاوت آنها تجهیزات گرمکن آنها است. در سونا خشک دیگ، هیتر، المنت و سنگ برای تولید گرما بدون رطوبت طراحی شده اند تا گرمای مطبوعی را در محیط سونا پخش کنند و رطوبت اندک این سونا با استفاده از مقداری آب که بر روی سنگهای داغ می‌ریزند تولید می‌شود. المنتها گرما را به سنگ و در محیط پخش می‌کنند تا دیگ تعبیه شده گرمای یک نواختی را در محیط پخش کند.

تجهیزات گرمکن سونا بخار در دو نوع برقی و گازی است که با یک دیگ برای تولید بخار با استفاده از آب در خارج از اتاقک نصب می‌شود. دیگ بخار مشعلی دارد که حرارات را انتقال می‌دهد که نیازمند سوخت فسیلی است. دیگ سونا بخار نیازمند تصفیه خانه است تا آب وارد شده به سونا تمیز باشد و رسوب در تجهیزات گرمکن باقی نماند. این سونا نیازمند دودکش است تا دود حاصل از سوخت مشعل را خارج کند.

چهارمین تفاوت در تجهیزات جانبی است که در سونا خشک تجهیزات جانبی باید در برابر دمای زیاد مقاوم باشند و در سونا بخار تجهیزات باید در برابر ورود رطوبت مقاومت کنند. در سونا بخار دیگر نیازی به سطل و ملاقه وجود ندارد.

تفاوت پنجم این دو نوع سونا در تصفیه خانه است، سونا بخار به دلیل عملکرد با آب نیازمند تصفیه خانه است اما این مورد در سونا خشک وجود ندارد.

تفاوت ششم وجود ژنراتور بخار در سونا بخار است که وظیفه تبدیل آب به بخار را بر عهده دارد و این مورد نیز در و سونا خشک وجود ندارد. این تجهیزات در دو نوع برقی و گازی وجود دارد.

تفاوت هفتم کنترل پنل در سونا بخار است که میزان بخار ورودی، خاموش و روشن شدن دستگاه بخار را کنترل می‌کند. این مورد نیز در سونا خشک وجود ندارد.

تفاوت دیگر و هشتم این دو نوع سونا در نوع عایق مورد استفاده در زیر متریال ساخت اتاقک است.

تفاوت نهم سونا خشک و سونا بخار در شکل و اندازه در ورودی آنها است.

تفاوت آخر و دهم در سیستم تهویه این دو نوع سونا با هم است.

 بیشتر بدانید: سونا بخار

نصب تجهیزات سونا خشک

نصب تجهیزات سونا خشک

نصب تجهیزات سونا خشک نیازمند متخصص این حوزه و تیم حرفه ای از نصابان است. تیم رزآب با گروه حرفه ای در خصوص نصب تجهیزات سونا خشک کلیه مراحل نصب را انجام و قبل از هر گونه خریدی شما را راهنمایی می‌کنند.

نصابان حرفه ای شرکت رزآب با به روزترین امکانات و بهترین فناوری‌ها برای نصب تجهیزات به محل اعزام می‌شوند. زیرا اولین قدم برای داشتن یک سونا خشک خوب نصب صحیح تجهیزات است. نصابان این شرکت بعد از نصب تجهیزات از عملکرد آنها مطمئن شده تا سونا خشک عملکرد مطلوبی را ارائه دهد.

تعمیر و نگهداری تجهیزات سونا خشک توسط تیم رزاب

گروه متخصصان رزآب با تیم حرفه ای در حوزه تعمیر و نگهداری تجهیزات سونا کلیه خدمات دوره ای تعمیر و نگهداری را انجام می‌دهند. این تیم حرفه ای با داشتن گروهی از سرویس کاران و نصابان متخصص سونا خشک از خرید تا نصب و از نصب تا نگهداری و در صورت لزوم تعمیرات را با دقت و کیفیت مورد قبول انجام می‌دهند.

این شرکت با سالها تجربه در حوزه طراحی و نصب انواع سونا کلیه سفارشات تعمیر و نگهداری را بعد از بررسی دقیق تعیین و انجام خواهند داد. این تیم در صورت نیاز به تعمیر با بررسی دقیق مشکل میزان هزینه را تعیین می‌کند تا مشتریان هزینه های اضافی برای تعمیر را متحمل نشوند.

رزآب با تیم حرفه ای خود با برنامه ریزی دقیق و زمان بندی صحیح و به موقع کلیه اقدامات نگهداری سونا خشک را در زمان معین و بدون نیاز به یادآوری برای صاحبان سونا خشک انجام می‌دهد. مشتریان می‌توانند کلیه اقدامات مربوط به تعمیر و نگهداری را در سایت مطالعه و سفارش خود را از طریق راه‌های ارتباطی ثبت کنند.

تعمیر و نگهداری تجهیزات سونا خشک توسط تیم رزاب

 بیشتر بدانید: نگهداری سونا

 بیشتر بدانید: تعمیر سونا

Call Now Buttonاعزام فوری سرویس کار