ساخت سونا خشک و سونا بخار

ساخت سونا

ساخت سونا فرآیند پیچیده، حساس و وقت‌گیری است. و در طی مراحل ساخت نیازمند دقت و توجه زیادی است بنابراین شما باید پروژه ساخت سونای خود را به یک مجموعه تخصصی و حرفه‌ای در این زمینه بسپارید. شرکت رزآب با توجه به سال‌ها تجربه و فعالیت در حوزه ساخت سونا، آماده ارائه خدمات از جمله ساخت انواع سونا، سرویس، تعمیر و نگه‌داری سونا و… به مشتریان خود می‌باشد.

برای ساخت سونا شما در ابتدا باید مکان مناسب را انتخاب کنید و سپس برای شروع پروژه نقشه‌های لازم را تهیه کنید. در مرحله بعدی باید متد گرمایشی سونا انتخاب شود. به طور کلی دو روش برای گرم کردن سونا وجود دارد. روش معمول و سنتی استفاده از سنگ است که روی آن آب ریخته‌می‌شود و فضا را گرم می‌کند. و روش دوم استفاده از مادون قرمز است که تکنولوژی آن جدیدتر بوده اما قبل از اجرا باید مطمئن شوید که انرژی کافی برای گرم کردن محیط را در اختیار دارید.

در مرحله بعدی باید نوع چوب، مواد و مصالح مناسب انتخاب شود. بعد از انتخاب مصالح و متریال، ساخت و ساز آغاز می‌شود. طی این مراحل ساخت پایه سونا، سیستم برق و سیم‌کشی، جایگذاری لوله‌های آب، عایق‌بندی دیوار، کف، کفپوش، نصب سیستم گرمایشی، قرار دادن نیمکت‌ها و… انجام می‌شود. جهت آشنایی بیشتر در رابطه با ساخت سونا تا پایان مطالب ما را همراهی کنید.

ساخت انواع سونا

سوناها انواع مختلفی دارند که تفاوت آن‌ها در مصالح و متریال بکار رفته در فرآیند ساخت، نحوه گرم کردن محیط و وسایل گرمایشی مورد استفاده است. تفاوت اصلی سوناهای مختلف در نحوه گرم کردن محیط سونا است. سونا خشک، معمولاً از سنگ‌های داغ یا مادون قرمز استفاده می‌کند. اتاق‌های بخار با بخار یک ژنراتور پر از آب جوش، گرم می‌شوند. شرکت ما در طراحی و ساخت هر دو نوع سونا تجربه و تخصص کافی دارد و دارای نمونه کارهای بسیاری است.

ساخت سونای بخار | ساخت سونا بخار و سونا خشک

در ساخت سونا بخار، کاشی و سرامیک با کیفیت بکار  می‌رود  که در مقابل رطوبت و حرارت مقاوم هستند. توصیه می‌شود که از کاشی‌های ریز استخری که دوام بیشتری دارند استفاده شود. همچنین در این سونا از دیگ بخار برای تولید بخار و حرارت در اتاق استفاده می‌شود که به وسیله یک ترموستات دمای اتاق اندازه‌گیری می‌شود. تیم رزآب از تجهیزات با کیفیت برای ساخت سونا استفاده می‌کنند. این شرکت یکی از سازنده‌های حرفه‌ای سونا بخار و خشک هستند. ساخت سونا بخار در منزل مزایای زیادی برای شما خواهد داشت. استفاده از سونا باعث آرامش اعصاب، رفع دردهای عضلانی، درمان مشکلات تنفسی و… می‌شود. برای ساخت سونا با ما در تیم رزآب تماس بگیرید.

در ساخت سونا بخار، کاشی و سرامیک با کیفیت بکار  می‌رود  که در مقابل رطوبت و حرارت مقاوم هستند. توصیه می‌شود که از کاشی‌های ریز استخری که دوام بیشتری دارند استفاده شود. همچنین در این سونا از دیگ بخار برای تولید بخار و حرارت در اتاق استفاده می‌شود که به وسیله یک ترموستات دمای اتاق اندازه‌گیری می‌شود.

ساخت سونا خشک، ساخت سونا بخار | صفر تا صد ساخت سونا

تجهیزات مورد نیاز برای ساخت سونا خشک

  •  هیتر و گرم کن
  • تجهیزات روشنایی
  • تجهیزات کنترل
  • لوازم جانبی مورد نیاز سونا

تجهیزات مورد نیاز برای ساخت سونا بخار

  • هیتر
  •  دیگ بخار و مشعل
  • پمپ برای پمپاژ آب
  • صندلی و نشیمنگاه چوبی مقاوم در برابر رطوبت
  • ترموستات و کلیدهای اتومات روش و خاموش
  •  سیستم روشنایی ضدآب و رطوبت

چوب مناسب سونا

سونا (Sauna) یک فضای گرم است و در ساخت سونا و فضای داخلی آن بصورت سنتی از چوب در کف و بدنه‌ها استفاده می‌شود. به همین دلیل باید چوب مناسب برای این فضا بکار برده‌ شود تا علاوه بر زیبایی دما و گرمای محیط را به خوبی حفظ کند. همچنین باید چوب استفاده‌شده ظرفیت گرمایی و انتقال حرارت مناسب را داشته باشد. در ساخت سونا از چوب درخت سدر، نمدار، شوکران، نراد، سرو، صنوبر و… استفاده می‌شود که ویژگی‌های لازم را برای ساخت سونا داراست.

چوب مناسب سونا | ساخت سونا خشک | ساخت سونا بخار

هزینه ساخت سونا بخار و سونا خشک

هزینه ساخت انواع سونا به عوامل متعددی بستگی دارد. به طور کلی هزینه‌های برآوردشده هم تقریبی می‌باشد و نمی‌توان به طور کامل و با اطمینان یک هزینه ثابتی را برای ساخت سونا ارائه داد. یکی از مهمترین عوامل در تعین هزینه ابعاد سونا است. هزینه‌های مربوط به لوله‌کشی و تاسیسات هم می‌تواند متغیر باشد و این مورد به ابعاد سونا خیلی بستگی دارد. مصالح و مواد استفاده‌شده در ساخت سونا به خصوص نوع چوب مورد استفاده هم بسیار در هزینه‌ها اثرگذار است. همچنین باید هزینه تجهیزات اضافی و نماسازی و… را هم درنظر گرفت.
ساخت سونا هزینه و دردسر زیادی دارد، شما می‌توانید با مراجعه به مجموعه رزآب گروپ که تجربه تخصصی و حرفه‌ای در ساخت سونا بخار و سونا خشک دارد، هزینه‌های نهایی خود را کاهش‌داده و یک سونا بخار یا سونا خشک برای انواع اهداف کاربری خانگی یا ویلایی داشته باشید.

سفارش ساخت،تعمیر و نگهداری استخر
Call Now Buttonاعزام فوری سرویس کار