نصب، اجرا، تعمیر و نگهداری سونا بخار و خشک

سونا چیست؟

سونا در اصل، باستانی فنلاندی است و به معنای اقامتگاه زمستانی می‌باشد. با ریختن آب روی سنگ‌هایی که بر روی آتش گرم شده‌اند، بخار آب تولید می‌شود. سونا (Sauna) یک فضا یا اتاق چوبی است که دمای آن معمولا بین ۸۰ تا ۱۱۰ درجه سانتی‌گراد است، که از آن برای استراحت، عرق کردن و گرم کردن استفاده می‌شود. زمانی که فرد از آن استفاده می‌کند، دمای پوست او افزایش می‌یابد و تعریق شروع می‌شود.

سونا در هر دو کاربرد تجاری و خانگی رایج است و چندین نوع مختلف از آن وجود دارد که می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • سونای سنتی یا معمولی (همچنین به نام سونای فنلاندی یا سونای بخار هم معروف است)
 • سونای خشک
 • حمام بخار یا حمام ترکی
 • سونا‌درمانی مادون قرمز
سونا چیست | ساخت، نگهداری و تعمیر سونا | ساخت سونا

از فواید رایج سونا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهبود سلامت قلب و عروق
 • ریکاوری سریع بدنی پس از ورزش شدید
 • کاهش سطح سم بدن از طریق سم زدایی طبیعی (سموم را از بدن دفع می‌کند)
 • افزایش کالری سوزی
 •  کاهش خطر ابتلا به افسردگی
 • کاهش استرس جسمی و روحی
 • بهبود الگوی خواب
 •   پاکسازی کامل پوست
 • گردش خون را افزایش و بهبود می‌بخشد.
 • کاهش درد عضلانی
 • حرکت مفاصل را بهبود می‌بخشد.
 • درد آرتریت را تسکین می‌دهد.

سونا بخار چیست؟

سونا بخار که اتاق بخار نیز نامیده ‌می‌شود. نوعی از سونا است که با ایجاد بخار آب، گرم می‌شوند که این بخارها در فواصل زمانی معین به داخل اتاق وارد می‌شوند. اتاق‌های بخار معمولاً توسط یک مولد بخار گرم می‌شوند که آب را می‌جوشاند و آن را به بخار تبدیل می‌کند و مدام آن را داخل اتاق رها می‌کند. این باعث ایجاد سطح رطوبت در اتاق می‌شود که بسیار بیشتر از سونای سنتی است.
درجه حرارت معمولاً در سونای بخار کمتر است. محدوده دمای معمولی در سونای بخار ۹۰ تا ۱۲۰ درجه فارنهایت (۳۲ تا ۵۰ درجه سانتی‌گراد) است. اما رطوبت بالا باعث می‌شود احساس گرمایی بیشتری داشته ‌باشید.

ساخت سونا بخار، طراحی سونا بخار | ساخت سونا بخار | ساخت سونا خشک | طراحی سونا خشک

نصب و اجرا سونا

ساختن سونا آنقدرها هم که در ابتدا به نظر می‌رسد، فرآیند دشواری نیست اما نیاز به اجرا توسط یک تیم متخصص دارد. کاری که واقعاً مهم است، در درجه اول ایجاد یک برنامه کاملاً تعریف‌شده و دقیق توسط یک تیم حرفه‌ای است. ساخت سونا بخار باید به گونه ای انجام شود که بعد از مدتی نیاز به تعمیر پیدا نکند. برای این منظور شما باید این کار را به یک تیم متخصص و با تجربه بسپارید. ما در رزآب نه تنها محصولات با کیفیت و مناسب را به شما ارائه می‌دهیم، بلکه دستورالعمل‌های روشنی در مورد ساخت سونا بخار را به مشتریان خود ارئه می‌کنیم. برای اطمینان از تخصص و تجربه همکاران ما کافی است نمونه کارهای این شرکت را مورد بررسی قرار دهید و از میزان رضایت‌مندی مشتریان آگاهی یابید.

خدمات نگهداری سونا

اگر شما در منزل خود از سونا استفاده می‌کنید یا صاحب یا مسئول یک مکان ورزشی هستید که دارای سونا بخار یا سونا خشک می‌باشد، این را باید بدانید که برای افزایش طول عمر و جلوگیری از خراب شدن سونا باید مرتب به نظافت آن بپردازید و هر چند مدت یک بار سونا را سرویس کنید. شاید شما بتوانید نظافت سونا را خود برعهده بگیرید، اما سرویس و نگهداری آن باید توسط افراد با تجربه و با مهارت انجام شود. ما در رزاب گروپ یک تیم باتجربه داریم که وظیفه نگهداری از سونای خشک و سونا بخار منازل و مکان‌های ورزشی را برعهده می‌گیرند و به خوبی از عهده آن بر می‌آیند.

نگهداری سونا بخار | مراقبت و نگهداری سونا
تعمیر سونا بخار | تعمیر سونا خشک و سونا بخار

تعمیر سونا

تعمیرات سونا باید با استفاده از امکانات مناسب انجام شود و توسط افرادی صورت بگیرد که در این حوزه تخصص کافی را بدست آورده باشند. تعمیر سونا یکی از سرویس‌هایی است که توسط پرسنل حرفه‌ای رزاب انجام می‌شود. ما یک تیم حرفه‌ای از مهندسان و کارشناسان داریم که در زمینه نصب، راه‌اندازی، نگهداری و تعمیر سونا تخصص کافی را بدست آورده‌اند. این تیم حرفه تجربه بیش از ده‌ها پروژه در این زمینه را دارند، اگر سوابق این گروه را مورد بررسی قرار دهید متوجه رضایت درصد زیادی از مشتریان ما خواهید شد. ما تعمیر سونای شما را با امکانات پیشرفته و با هزینه مناسب انجام می‌دهیم.

سونا خشک

در سونای خشک دما بین ۸۰ تا ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد در نوسان است و درصد رطوبت کمی، حدود ۱۰ تا ۲۰% دارد. این باعث تعریق فراوان پوست می‌شود، در حالی که رطوبت از این مقدار بیشتر نخواهد شد. کابین و نیمکت‌ها چوبی هستند که با منقل و اجاق‌های هیزمی یا برقی گرم می‌شوند. در یک وان، آب معدنی یا حرارتی وجود دارد که آب روی سنگ‌هایی که روی منقل گذاشته‌می‌شوند، ریخته‌می‌شود. در مجموع ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ماندن در اتاق، باعث تحریک پوست در اثر گرما شود. سونای خشک در هر دو کاربرد تجاری و خانگی رایج است و متداول ترین نوع موجود در بازار است. یک سونای خشک از گرمایش برق یا گاز برای وارد کردن گرمای خشک به اتاق استفاده می‌کند و بخار بخشی از این گرما نیست. مدیریت سونای خشک اغلب برای صاحبان خانه آسان‌تر است، زیرا به نگهداری کمتری در تمیز کردن و تعمیرات نیاز دارد.

ساخت سونا خشک و سونا بخار | ساخت سونا بخار | ساخت سونا خشک

نصب و اجرا سونا خشک

در زمان نصب و اجرای سونای خشک، مهم است که پروژه خود را برنامه‌ریزی کنید تا مطمئن شوید که متناسب با فضای موجود و بودجه شما است. همچنین این امر به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید برای ساخت سونا به چه چیزی و چقدر زمان برای تکمیل پروژه نیاز دارید. برای ساخت سونا باید به چه نکاتی توجه کنید. شرکت رزآب گستر شما را در تمامی مراحل ساخت، نصب و اجرا سونا خشک همراهی می‌کند. تمام تلاش ما این است، تا با بهترین مصالح و محصولات یک سونای خشک متناسب با فن آوری های روز و خواست مشتریانمان برای آنها آماده کنیم.

نگهداری سونا خشک

نگهداری سونا به دفعات استفاده از آن بستگی دارد. همه دارندگان سونا ممکن است ندانند که چوب مورد استفاده در سونا به عنوان یک ماده ارگانیک نیاز به مراقبت و نگهداری منظم دارد. نوسانات دما ممکن است باعث ترک‌ خوردن یا تاب برداشتن سطح چوب شود و مواد چوبی واقع در قسمت‌هایی از سونا که بیشتر در معرض بخارات گرما هستند نیز ممکن است با گذشت زمان، تیره شوند. به طور کلی خطر آسیب به شدت استفاده از سونا و محصول خاص بستگی دارد. برای سهولت در نگهداری از سونا، همیشه قوانین ساده را در حین و بعد از استفاده از سونا رعایت کنید. نگهداری از سونا برای افراد معمولی کار دشواری است. این نیاز به تجربه و مهارت دارد. شرکت رزاب در امر نگهداری از سونا به شما کمک می‌کند.

مراقبت و نگهداری سونا خشک
تعمیر سونا خشک، سرویس سونا خشک

تعمیر سونا خشک

مراقبت و نگهداری از سونا در مقایسه با مراقبت از جکوزی یا استخر هزینه کمتری دارد. سونا نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارد. بهتر است سونا را در شرایط عالی نگه دارید تا نیاز به تعمیرات پی در پی نداشته باشید. اگر تا کنون در امر نگهداری از سونای خود کوتاهی کرده‌اید و نیازمند تعمیرات سونا شده‌اید نگران نباشید، شما می‌توانید تعمیر سونای خود را به تیم رزاب بسپارید. ما با تیم خود به تعمیر آن می‌پردازیم. ما خدمات تعمیر و نگهداری از استخر را با هزینه مناسب انجام می‌دهیم. ما این سرویس‌ها را با هزینه مناسب به مشتریان خود ارائه می‌دهیم.

نحوه سفارش خدمات​

برای سفارش انواع سونای بخار یا سونا خشک و… همچنین نصب، اجرا، تعمیر و نگه‌داری انواع سونا، جهت استعلام قیمت این خدمات و کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با تیم ما در تیم فنی مهندسی رزآب در تماس باشید و از خدمات مشاوره تخصصی ما کمک بگیرید.

سفارش ساخت،تعمیر و نگهداری استخر
Call Now Buttonاعزام فوری سرویس کار