استخر خانگی، هر آنچه باید بدانید
09
فروردین

استخر خانگی، هر آنچه باید بدانید

استخر خانگی

امروزه داشتن استخر یکی از نشانه‌های لوکس و لاکچری بودن هر خانه‌ای است و البته گاهی نیز وجود آن ضروری است و ملزوم به در اختیار داشتن فضای کافی، شرایط و استفاده صحیح و مناسب آن است. ساخت استخر خانگی یکی از خدمات اصلی ما در مجموعه فنی و مهندسی رزآب است که توسط با کیفیت‌ترین مواد و متریال و توسط پرسنلی حرفه‌ای که سال‌ها تجربه فعالیت و ساخت انواع استخر را در کارنامه کاری خود دارند، ساخته می‌شود.

مشاوره رایگان نصب و اجرا، نگهداری و تعمیر جکوزی و وان جکوزی

طراحی استخر خانگی

ما در رزآب با داشتن تیمی از کارشناسان متخصص، تحصیل‌کرده و همچنین با تجربه و ماهر در زمینه طراحی انواع استخر به ارائه خدمات طراحی استخر خانگی مدرن و همچنین ساخت، اجرا و راه اندازی آن مطابق با خواست و نظر مشتری مشغول به کار هستیم.

طراحی استخر خانگی | ساخت استخر خانگی | استخر خانگی

ابعاد استخر خانگی

استخرهای خانگی را می‌توان در ابعاد گوناگون ساخت. ابعاد استخر خانگی شما بستگی به فضای موجودی که در اختیار دارید و همچنین اندازه‌‌ای و شکلی که می‌خواهید استخر خود را در آن سایز بسازید بستگی دارد.

هزینه ساخت استخر خانگی

هزینه‌های ساخت استخر خانگی شما با توجه به ابعاد و مواد به کار رفته در ساخت استخر تعیین می‌گردد. هزینه گودبرداری، آرماتور بندی، بتن ریزی، کاشی، لوله‌ها و اتصالات، تجهیزات تصفیه استخر، تجهیزات موتورخانه و تجهیزات گرمایشی استخر، سیستم الکتریکی و روشنایی، عایق‌بندی و آب‌بندی، کاشی کاری و … تمامی این‌ پارامترها باید در هزینه نهایی ساخت استخر در نظر گرفته‌شوند.

هزینه ساخت استخر خانگی | قیمت استخر خانگی | استخر خانگی

انواع استخر خانگی

انواع مختلفی از استخرهای خانگی، داخلی، روباز و… وجود دارد و ساخت آنها با توجه به کاربرد و نوع استفاده شما از استخر و همچنین به میزان بودجه شما بستگی دارد. استخرها را می‌توان بر اساس شکل، ابعاد و همچنین متریال و مصالح بکار رفته در ساخت آنها دسته‌بندی کرد. استخر مستطیلی، دایره‌ای و مربعی از انواع شکل‌های رایج استخر هستند. همچنین استخر‌ را می‌توان با توجه به مصالح به کاربرده‌شده در ساخت آن به انواع بتنی و… دسته بندی می‌شوند.
استخر اسکیمر بهترین نوع استخر است، در هر باغی جای می‌گیرد و معروف‌ترین نسخه یک استخر داخلی با کیفیت بالا است. مشخصه یک استخر کفگیر و خط آبی آن است که چند سانتی‌متر پایین‌تر قرار دارد. به اصطلاح کفگیرها نقاط مکشی هستند که آب را تخلیه و سپس تصفیه می‌کنند. این اسکیمرها در دیواره استخر و در سطح خط آب تعبیه شده‌اند.

تجهیزات استخر های خانگی

در ساخت استخر خانگی (Pool House) از تجهیزاتی برای گردش جریان آب، ضدعفونی و متعادل سازی آن استفاده می‌شود. در ادمه به طور خلاصه این تجهیزات را بررسی می‌کنیم.

تجهیزات استخرهای خانگی | استخر خانگی

جریان آب

جریان آب در استخر با استفاده از سیستم موتورخانه و پمپ استخر به گردش در می‌آید. در واقع جریان آب از پمپ به سمت فیلترشنی هدایت و سپس پس از تصفیه و فیلتراسیون، از طریق نازل‌ها و سیستم لوله کشی از خروجی شیر آب وارد استخر می‌شود.

پمپ

پمپ استخر قلب سیستم گردش آب استخر است. در واقع پمپ وسیله‌ای برای گردش و تصفیه آب است. عملکرد پمپ به این صورت است که آب را از استخر می‌کشد، آن را به تجهیزات دیگر می‌فرستد تا تصفیه، گرم و فیلتر شود و آب استخر تمیزتر و سالم‌تر گردد. هنگامی که پمپ استخر شما به درستی کار نمی‌کند، می‌تواند تأثیرات منفی بر بقیه تجهیزات و ساختار استخر شما داشته‌باشد.

پمپ استخر خانگی

فیلتر تصفیه آب استخر

فیلتر استخر جزئی از سیستم فیلتراسیون و تصفیه آب استخر است که آلودگی و زباله را از سطح آب استخر پاک و آن را تمیز می‌نماید. پمپ، آب را به سمت فیلتر می‌کشد، فیلتر کثیفی و زباله را جدا می‌کند و سپس آب تمیز از طریق جت‌های برگشتی روی دیواره‌های استخر به استخر باز می‌گرداند.

متعادل سازی

آب متعادل استخر باید تمیز، ایمن و سالم باشد و از آسیب رسیدن به ساختار و تجهیزات استخر شما جلوگیری ‌کند.
کلر بیش از حد باعث تحریک پوست و چشم و بیماری‌های احتمالی می‌شود، در حالی که مقدار کم آن در کشتن باکتری‌ها، جلبک‌ها و سایر آلاینده ها موثر نخواهد بود.
اگر سطح pH خیلی بالا باشد، آب کدر می‌شود و روی دیواره‌ها و تجهیزات استخر شما رسوب ایجاد می‌کند. و اگر سطح pH خیلی پایین باشد، سطوح و تجهیزات استخر خورده می‌شوند.
به عبارت ساده، آب نامتعادل می‌تواند منجر به مشکلات ناخواسته زیادی در استخر شما شود. پس به خود و استخرتان لطفی کنید و آب استخر را متعادل و در بهترین حالت نگه‌دارید.

متعادل سازی استخر خانگی

اسکیمر استخر

اما، اسکیمر استخر چیست؟ یک سیستم کفگیر شامل مجموعه‌ای از دهانه های تعبیه‌شده در دیواره‌های یک استخر است. هدف آن تمیز کردن سطح با مکیدن آب به داخل یک سیستم مجرا است. این یک بخش ضروری از هر استخر برای اطمینان از عملکرد و نگهداری مناسب استخر است. اسکیمر وظیفه جمع‌آوری اشیاء، حشرات و اجسام ریز داخل آب را دارد.

قرص کلر

استفاده از قرص‌های کلر آسان است و کلر را با سرعت بسیار پایدارتر و ثابت‌تری در آب استخر حل می‌کند. برخلاف کلر مایع، قرص‌های کلر بلوک‌هایی هستند که از هیپوکلریت کلسیم فشرده، سفیدکننده خانگی و اسید سیانوریک (CYA)، یک عامل تثبیت‌کننده ساخته‌شده‌اند. قرص‌ها در آب حل می‌شوند و اسید هیپوکلرو تولید می‌کنند که استخر شما را ضد عفونی می‌کند.
قرص های کلر روشی ایمن، موثر و مقرون به صرفه برای ضدعفونی کردن استخر شما هستند. آنها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به تدریج حل می‌شوند و کلر را در آب آزاد می‌کنند.

قرص کلر برای استخر خانگی