ساخت سونا خشک و سونا بخار

ساخت سونا   

ساخت سونا فرآیند پیچیده، حساس و وقت‌گیری است. و در طی مراحل ساخت نیازمند دقت و توجه زیادی است بنابراین شما باید پروژه ساخت سونای خود را به یک مجموعه تخصصی و حرفه‌ای در این زمینه بسپارید. شرکت رزآب با توجه به سال‌ها تجربه و فعالیت در حوزه ساخت سونا، آماده ارائه خدمات از جمله ساخت انواع سونا، سرویس، تعمیر و نگه‌داری سونا و… به مشتریان خود می‌باشد.

برای ساخت سونا شما در ابتدا باید مکان مناسب را انتخاب کنید و سپس برای شروع پروژه نقشه‌های لازم را تهیه کنید. در مرحله بعدی باید متد گرمایشی سونا انتخاب شود. به طور کلی دو روش برای گرم کردن سونا وجود دارد. روش معمول و سنتی استفاده از سنگ است که روی آن آب ریخته‌می‌شود و فضا را گرم می‌کند. و روش دوم استفاده از مادون قرمز است که تکنولوژی آن جدیدتر بوده اما قبل از اجرا باید مطمئن شوید که انرژی کافی برای گرم کردن محیط را در اختیار دارید.

در مرحله بعدی باید نوع چوب، مواد و مصالح مناسب انتخاب شود. بعد از انتخاب مصالح و متریال، ساخت و ساز آغاز می‌شود. طی این مراحل ساخت پایه سونا، سیستم برق و سیم‌کشی، جایگذاری لوله‌های آب، عایق‌بندی دیوار، کف، کفپوش، نصب سیستم گرمایشی، قرار دادن نیمکت‌ها و… انجام می‌شود. جهت آشنایی بیشتر در رابطه با ساخت سونا تا پایان مطالب ما را همراهی کنید.

اگر فعالیت روزانه شما زیاد است پس به یک سونا (Saunaنیاز زیادی دارید. سونا فضایی بالاتر از دمای بدن برای شما ایجاد می‌کند تا خستگی‌های روزانه را از شما بگیرد. گرمای سونا ماهیچه‌های شما را نرم می‌کند و به دلیل اینکه باعث تعرق زیاد می‌شود سموم را از بدن شما خارج می‌کند.

ساخت این اتاق کوچک با توجه به نوع آن، ابزار و تجهیزات متفاوتی را نیاز دارد. اما به صورت کلی سونا در دو نوع خشک و بخار شباهت‌هایی نیز به هم دارند. توجه داشته باشید که سونا باید در محیطی ساخته شود که فضا برای نصب تجهیزات به اندازه کافی داشته باشد.

 بیشتر بدانید: سونا

ساخت انواع سونا

اگر بعد از یک روز کاری سخت نیاز به آرامش و استراحت کافی دارید ساخت یکی از انواع سونا به شما توصیه می‌شود. برای اینکه بهترین انتخاب را در نوع سونا برای منزل یا محیط مورد نظر خود داشته باشید مشاوران شرکت رزآب در خدمت شما هستند، تا از انتخاب تا ساخت و نصب در کنار شما باشند.

شرکت رزآب با بهترین تجهیزات و ابزارها و حرفه‌ای ترین متخصصان این حوزه طراحی، اجرا، ساخت و نصب هر نوع سونا را با بهترین کیفیت انجام می‌دهد. برای ساخت هر نوع سونا در ابعاد مختلف و با متریال‌های مورد علاقه خود حتما با گروه متخصص رزآب تماس بگیرید.

ساخت سونا

ساخت سونا بخار 

سونا بخار یا حمام بخار یکی از انواع محبوب سونا به شمار می‌رود. متریال استفاده شده در این نوع سونا برای سطوح معمولا سرامیک، کاشی یا سنگ است که کاملا ضد آب باشند. توصیه می‌شود که از کاشی‌های ریز استخری که دوام بیشتری دارند استفاده شود. در این سطوح دریچه هایی برای ورود و خروج بخار آب ایجاد می‌کنند، این نوع سونا مقاومت بالایی در برابر رطوبت و دما دارد. در این نوع سونا رطوبت هوا بیش از ۱۰۰ درصد است و دما ما بین ۴۵ تا ۵۰ درجه سانتی‌گراد است. همچنین در این سونا از دیگ بخار برای تولید بخار و حرارت در اتاق استفاده می‌شود که به وسیله یک ترموستات دمای اتاق اندازه‌گیری می‌شود. 

تیم رزآب از تجهیزات با کیفیت برای ساخت سونا استفاده می‌کنند. این شرکت یکی از سازنده‌های حرفه‌ای سونا بخار و خشک هستند. ساخت سونا بخار در منزل مزایای زیادی برای شما خواهد داشت. استفاده از سونا باعث آرامش اعصاب، رفع دردهای عضلانی، درمان مشکلات تنفسی و… می‌شود. برای ساخت سونا با ما در تیم رزآب تماس بگیرید.

 بیشتر بدانید: سونا بخار

۱

مراحل ساخت سونا بخار

ابتدا توصیه می‌شود طراحی سونا براساس تعداد کاربران و محیط نصب را به گروه متخصصان رزآب بسپارید، زیرا مراحل ساخت سونا نیازمند فرد متخصص و دوره دیده است.

 • محیط مورد نظر را از لحاظ اندازه و داشتن فضای کافی بررسی کنید
 • فضای نصب باید غیرقابل نفوذ شود
 • برای کف سازی اتاق سونا از سرامیک یا سیمان استفاده کنید
 • مراحل سیم کشی برای روشنایی را انجام دهید
 • مراحل سیم کشی بخش گرمایش را انجام دهید
 • مرحله عایق کاری حرارتی را انجام دهید
 • دیوارهای خارجی را با فایبرگلاس بپوشانید
 • مرحله عایق کاری سقف را انجام دهید
 • سیستم گرمایشی گازی یا برقی را نصب کنید
 • سنگ های مورد استفاده در سیستم گرمایشی را چک کنید
 • نیمکت‌های انتخاب شده را نصب کنید
 • درب مناسب برای سونا را نصب کنید
سونای شما آماده استفاده است، اما لازم به تذکر است که کلیه مراحل را به متخصص این حوزه واگذار کنید تا بهترین کیفیت و تجهیزات را در اختیار داشته باشید.
ساخت سونا بخار
۲

اجرای سونا بخار

عملکرد سونا بخار شما به شیوه طراحی و نصب و اجرا بستگی زیاد دارد. پس برای عملکرد بهتر و بهینه سونا بخار خود از طراحی تا اجرا را به تیم حرفه‌ای رزآب بسپارید. این شرکت با تکنسین‌ها و متخصصان حرفه‌ای و مدرن ترین تجهیزات از مرحله طراحی تا اجرای سونا بخار را براساس سلیقه شما و نیاز شما انجام و اجرا می‌کند.

کلیه مراحل و عملکرد سونا بخار از نصب تجهیزات لازم، اتصال سیستم‌ های بخار و کنترل دما و رطوبت با تکیه بر دانش و فناوری روز دنیا توسط متخصصان رزآب با دقت کافی انجام می‌شود تا بهترین کاربری و عملکرد را به خریداران ارائه کند.

۳

ساخت سونا بخار خانگی

داشتن سونا بخار خانگی یک تجربه لذت بخش بعد از خستگی های فراوان است که در انتهای روز سبب خوابی راحت برای شما خواهد شد. ساخت سونا بخار خانگی یکی از تخصص های گروه رزآب است.

۴

ساخت سونا بخار خانگی

مراحل ساخت سونا بخار خانگی

 • ابتدا باید فضای مورد نظر خود را انتخاب کنید
 • کف فضای انتخابی را چک کنید که به مسیر تخلیه فاضلاب نزدیک باشد
 • مراحل کف سازی را با سیمان یا سرامیک انجام دهید
 • سیم کشی برق و سیستم گرمایش را انجام دهید
 • نوع دیگ بخار را متناسب با محیط انتخاب کنید
 • اتاقک سونای بخار را نصب کنید
 • آب بندی و عایق کاری را انجام دهید
 • ورودی و خروجی بخار آب را چک کنید
 • درب سونا را درزبندی و نصب کنید

تجهیزات مورد نیاز برای ساخت سونا بخار

برای ساخت سونا بخار تجهیزاتی مورد نیاز است که حتما با اجرا کننده جهت خرید تجهیزات مشورت کنید.

تجهیزات مورد نیاز برای ساخت سونا بخار

ساخت سونا خشک

در این نوع سونا بر خلاف سونای بخار رطوبت بسیار پایین است اما دما در سونای خشک مابین ۷۰ تا ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد است. این نوع سونا برای کاهش دردهای عضلانی و گردش خون بسیار مناسب است. شرکت رزآب از طراحی تا اجرای سونا خشک را با بهترین کیفیت و مدرن‌ترین تجهیزات انجام می‌دهد.

به دلیل رطوبت پایین این سونا عایق کاری و چوب استفاده شده در این نوع سونا باید تحت نظر متخصص انجام شود تا کیفیت خوبی را به شما ارائه کند. برای خرید تجهیزات سونا خشک حتما با مشاوران رزآب مشورت کنید.

 بیشتر بدانید: سونا خشک

۱

مراحل طراحی و ساخت سونا خشک

در سونای خشک برای هر فرد حداقل دو متر فضای افقی در نظر گرفته می‌شود تا بتوانند در محیط سونا دراز بکشند. مساحت مورد نیاز برای سونا خشک مطابق با تعداد افراد تعیین میشود ولی به طور معمول مساحتی بیم ۵ تا ۳۰ متر مربع در نظر گرفته می‌شود. طراحی، ساخت و اجرای سونا خشک با بهترین عملکرد و تجهیزات را به تکنسین ها و متخصین رزآب بسپارید. مراحل طراحی و ساخت سونا خشک عبارتند از:

 • ابعاد اتاقک سونا را بر اساس تعداد افراد مشخص کنید
 • برای جلوگیری از هدر رفت گرما عایق مناسب را انتخاب کنید
 • با مشاور با تکنسین چوب های مناسب دیواره سونا خشک را انتخاب کنید
 • از رنگ‌های مناسب سونا خشک استفاده کنید
 • مشعل و هیتر مناسب را نصب کنید
 • تجهیزات ضروری و مورد نیاز را نصب کنید
۲

طراحی و اجرای سونا خشک

برای اینکه سونا خشک بهترین عملکرد را به شما ارائه کند طراحی، ساخت و اجرا آن را از متخصصین رزآب بخواهید. عملکرد صحیح سونا خشک به تجهیزات درست استفاده شده بستگی زیادی دارد.

شرکت رزآب با استفاده از مدرن‌ترین ابزار و تجهیزات طراحی و نصب سونا خشک را با دقت و تعهد کافی انجام می‌دهد تا مشتریان بهترین لحظه‌های خود را تجربه کنند. انتخاب صحیح متریال‌های داخل اتاقک سونا و تجهیزات سیستم گرمایشی برای عملکرد بهینه سونا خشک ضروری است پس این مراحل را با دقت و بررسی کافی انجام دهید.

۳

ساخت سونا خشک خانگی

سونا خشک خانگی یکی از جذابترین تفریح ها برای خانواده است که ساخت آن با بهترین کیفیت و مناسب ترین هزینه ها توسط شرکت رزآب با دقت و تعهد بالا انجام می‌شود.

یکی از نکات مهم در ساخت این نوع سونا چوب مورد استفاده در کابین یا اتاقک آن است که باید از چوب مناسب به جهت دمای بالای سونا استفاده کرد. برای جلوگیری از نفوذ رطوبت باید عایق کاری مناسب با سونای خشک انجام شود.

دقت داشته باشید که نوع سیستم گرمایش باید مطابق با حجم اتاقک سونا انتخاب شود تا گرمای مطلوب و صحیحی را ارائه کند.

۴

نصاب سونا خشک

سونا خشک به دلیل اینکه فضای متفاوتی در دمای ارائه می‌کند نصب آن کمی حساس و دقت بالایی لازم دارد. چوب و رنگ مورد استفاده باید در برابر حرارات مقاوم باشد و در هنگام نصب باید به عایق‌ها و نفوذ رطوبت دقت زیادی شود. پس برای این کار به نصاب حرفه‌ای سونا خشک نیاز دارید.

شرکت رزآب نصاب‌ها و تکنسین‌های زبده و دوره دیده‌ای را برای نصب سونا خشک در اختیار دارد تا با تعهد و دقت کافی فرآیند نصب را انجام و عملکرد بهینه ای را به مشتریان ارائه کنند.

کلیه نصاب‌ها در حوزه های تاسیسات گرمایش، تجهیزات آبگرم دانش و اطلاعات فنی کافی را دارند تا با اطمینان کافی از شروع نصب تا خدمات بعد از آن را به آنها بسپارید. تمام مراحل اجرا و نصب و آماده سازی و تست نهایی توسط تکنسین تیم رزآب انجام تا مشریان با خاطری آسوده از سونا خشک خود استفاده کنند.

۵

چوب مناسب سونا خشک

شاید این سوال برای شما مطرح شده باشد که چرا انتخاب چوب اتاقک سونا حساسیت خاصی دارد و باید چوب مناسب سونا خشک توسط متخصصین انتخاب و سپس توسط نصاب حرفه‌ای نصب شود. همانطور که گفتیم چوب مورد استفاده باید در برابر دما و رطوبت مقاوم باشد پس هر نوع چوبی این قابلیت را ندارد.

چوب های مورد استفاده در سونا خشک باید نرم، انعطاف پذیر، صاف و هموار باشند تا در برابر دما تغییر شکل ندهند و پوشیده نشوند. در حال حاضر از چوب روسی، ترمو، صنوبر، سرو یا سکویا برای این نوع سونا استفاده می‌شود. تشخیص نوع چوب و انتخاب آن با توجه به محیط قرارگیری سونا و ابعداد سونا باید توسط متخصصین طراح و اجرای سونا خشک انجام شود.

۶

چوبکاری سونا خشک 

چوبکاری سونا خشک مرحله مهم و حساسی است که دقت بالایی لازم دارد. قبل از چوبکاری باید شاسی کشی نیز انجام شود که این مرحله نیز با چوب است و چوب ها باید به صورت افقی نصب شوند.

بعد از انجام شاسی‌کشی با چوب های مناسب نوبت به عایقکاری می‌رسد. در این مرحله از متریال نسوز که مانع از ورود سرما می‌شود استفاده می‌کنند.

بعد از انجام عایقکاری صحیح و اصولی نوبت به چوبکاری اتاقک می‌رسد که با استفاده از چوب روسی، ترمو، صنوبر، سرو یا سکویا انجام می‌شود. در این مرحله نباید از چوب‌های مرطوب یا پوسته یا روکش های چوبی استفاده کرد زیرا بعد از مدتی بر اثر حرارات چوب‌ها جمع شده یا پیچ می‌خورند.

چوب کف سونا و نیمکت ها به دلیل استفاده زیاد باید ضخیم تر انتخاب شوند تا تحمل وزن های متفاوت را داشته باشند. باید دقت داشته باشید که در چوبکاری سونا خشک میخ یا پیچ در سطح آن وجود نداشته باشد زیرا دما را به خود جذب کرده و برای مصرف کنندگان مشکل ایجاد می‌کند.

درب سونا نیز از چوب ساخته می‌شود و هنگام نصب باید به درزگیری آن دقت شود درب باید از بیرون باز شود و به هیچ عنوان از قفل در آن استفاده نشود. دلیل اینکه سونا خشک از چوب ساخته می‌شود این است که گرمایش در آن سریع انجام می‌شود.

تجهیزات مورد نیاز برای ساخت سونا خشک

ساخت سونا خشک نیازمند تجهیزاتی است که عملکرد مناسبی را برای کاربران ارائه کند، این تجهیزات شامل:

۱

هیتر سونا خشک

هیتر وظیفه تولید گرما را دارد و بخش تاسیسات گرمایشی سونا محسوب می‌شود، که در انواع گازی، برقی، زغالی و گازوئیلی وجود دارند که نوع گازی و برقی آن بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. از هیتر برقی در سونای خانگی و کوچک استفاده می‌کنند و هیتر گازی به دلیل داشتن دیگ و مشعل برای سوناهای بزرگتر استفاده می‌شود.

۲

سنگ دریچه هیتر

این سنگ ها از جنس گرانیت هستند که سطح آنها ناهموار طراحی شده است تا دما را در مساحت بیشتری انتقال دهند. آنها  در برابر دما بالا بسیار مقاوم هستند و از آنها برای انتقال بهتر و توزیع ملایم دما در محیط سونا استفاده می‌کنند.

۳

دریچه تهویه

دریچه‌های تهویه در دیواره سونا قرار دارند و میزان انرژی سیستم گرمایشی را کم یا زیاد می‌کنند. این دریچه ها از چوب ساخته می‌شوند و باید حتما عایقکاری شوند.

۴

ترموستات

این ابزار ساده برای اندازه گیری دمای سونا لازم است. ترموستات سونا خشک باید دمای بالای ۱۰۰ درجه را تحمل کند تا برای راه اندازی هیتر یا دیگ دمای مناسبی را نشان دهد.

۵

ساعت

یکی از ابزار های ساده اما مهم سونا خشک ساعت است، اگر بیشتر از ۲۵ تا ۳۰ دقیقه در سونا خشک باشید ممکن از سلامتی شما در خطر باشد. پس برای اینکه بیش از حد مجاز در سونا خشک نباشید باید در سونا ساعت قرار دهید اما هر ساعتی در آنجا کارایی ندارد پس از ساعت شنی ۱۵ تا ۳۰ دقیقه ای در سونا استفاده می‌شود.

۶

دماسنج

این ابزار ساده برای کنترل دمای سونا است، دما سنج سونا هم نشانگر دما هم نشانگر رطوبت دارد، این دما سنج از بدنه چوبی و موادی تشکیل شده که دمای بالای سونا را تحمل می‌کنند.

۷

نورپردازی

چراغ ها باید مناسب با فضای سونا باشند تا محیط دلگیر نشود و البته کیفیت چراغ ها مهم است که در برابر دما و رطوبت مقاوم باشند و باعث برق گرفتگی نشوند.

۸

سطل آب گرم

این ابزار به همراه یک وسیله ملاقه مانند برای پاشیدن آب گرم به روی نیمکت‌ها قبل از نشستن افراد استفاده می‌شود، البته از این ابزار برای ریختن آب روی بدن و سنسورهای حرارتی نیز استفاده می‌کنند.

۹

سیستم صوتی

این بخش می‌تواند به عنوان یک پیشنهاد یا با سلیقه و نظر افراد برای پخش موسیقی یا استفاده در زمان اضطراری نصب شود.

قبل از ساخت سونا باید به چه نکاتی توجه کرد؟

 • فضا: قبل از ساخت سونا باید به فضای انتخابی برای قرار گیری آن دقت کنید تا شرایط لازم برای اجرا و نصب را داشته باشد. فضای انتخابی برای طراحی بر روی عملکرد بهینه سونا تاثیر زیادی دارد.
 • متریال ساخت: متناسب با نوع سونا متریال ساخت آن نیز مناسب باشد. در ساخت سونا بخار باید به میزان رطوبت و دما دقت زیادی کرد تا مواد مصرفی مورد استفاده با رطوبت و دما سازگاری داشته باشد. در سونای خشک به دلیل نبود رطوبت متریال استفاده شده باشد در برابر دما وتغییر شکل مقاوم باشد.
 • دما: میزان دما در دو نوع سونا خشک و بخار بسیار متفاوت است. پس قبل از طراحی و انتخاب نوع سونا به این موضوع دقت و بررسی لازم را انجام دهید.
 • گرمایش: سیستم گرمایش با توجه به نوع سونا تهیه می‌شود و در انواع سونا متفاوت است. برای انتخاب نوع سیستم گرمایش متناسب با فضا و نوع سونا حتما با کارشناسان این حوزه مشورت کنید.
ساخت سونا خشک | ساخت سونا بخار

هزینه ساخت سونا

هزینه ساخت سونا بر اساس نوع سونا، ابعاد، متریال و مواد مصرفی، تجهیزات مورد استفاده، تکنولوژی‌های طراحی و اجرا و نیاز مشتری تعیین می‌شود و متغییر است. پس حتما قبل از سفارش تجهیزات و متریال با کارشناسان تیم رزآب مشورت کنید.

تیم متخصص و کارشناسان رزآب هزینه‌ها را متناسب با نیاز و خواسته مشتری تعیین می‌کنند تا به هیچ عنوان هزینه‌ای مازاد بر مشتری تحمیل نشود.

هزینه ساخت سونا بخار

در این نوع سونا ابعاد، متریال و مصالح استفاده شده، نوع سیستم گرمایشی، سیستم کنترل دما و بخار، نوع دیگ بخار، نصب و فضای طراحی و اینکه مشتری نوع خانگی یا حرفه ‌ای را انتخاب می‌کند در هزینه آن تاثیر گذار است.

هزینه ساخت سونا خشک

در تعیین هزینه ساخت سونا خشک ابعاد، نوع مصالح استفاده شده، تجهیزات و تکنولوژی‌ها، طراحی و شرایط و فضای نصب و انتخاب سونای خشک خانگی یا حرفه‌ای تاثیرگذار است.

سفارش طراحی و ساخت سونا توسط رزاب

مشتریان و متقاضیان خرید می‌توانند از مرحله طراحی تا ساخت از مشاوران شرکت رزآب کمک بگیرند تا بهترین نوع را نسبت به نیاز و سلیقه خود انتخاب کنند. تیم رزآب با تعهد و دقت کافی مطابق با نظر و سلیقه مشتریان خود سونا را طراحی و به مرحله ساخت می‌رساند.

طراحان و مهندسین شرکت رزآب برای هر مشتری به صورت جداگانه سونا را طراحی می‌کنند و ساخت سونا را انجام می‌دهند تا هم از نظر هزینه هم تجهیزات مورد نیاز متناسب با خواست آنها باشد. این امر به دلیل توجه کافی به جزییات و کیفیت ارائه شده به مشتریان است.

۱

سفارش ساخت سونا خشک

مشتریان می‌توانند بعد از مشاوره با کارشناسان رزآب و انتخاب خود سفارشات خود را از راه های ارتباطی و سایت شرکت ثبت کنند. کارشناسان تیم رزآب با توجه به نیاز و سلیقه شما و متناسب با محیط و فضای انتخابی شما برای نصب سونا شما را راهنمایی کرده تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

انواع سونا خشک با تجهیزات و متریال‌های با کیفیت را می‌توانید در سایت شرکت رزآب بررسی کرده و سفارشات خود را ثبت کنید. کارشناسان رزآب از طراحی تا ساخت و بعد از آن نصب در کنار شما هستند. تیم رزآب کلیه تجهیزات و مصالح مورد استفاده را با ضمانت به مشتریان ارائه می‌کند.

۲

سفارش ساخت سونا بخار

شرکت رزآب با بیش از ۱۰ سال تجربه انواع سونا بخار با تجهیزات و متریال های با کیفیت را به مشتریان خود ارائه می‌کند. مشتریان می‌توانند با بررسی همه موارد در سایت سفارش خود را ثبت کنند.

می‌توانید با مشاوره از کارشناسان تیم رزآب متناسب با محیط انتخابی خود برای نصب بهترین نوع و مصالح را برای طراحی و ساخت سونا بخار خود انتخاب کنید.

طراحی و ساخت تا نصب سونا به صورت انحصاری و با سلیقه و نظر شما انجام می‌شود تا بهترین لحظه ها را تجربه کنید. تیم رزآب کلیه تجهیزات و مصالح مورد نیاز را با ضمانت به شما ارائه کرده تا با خاطری آسوده از کیفیت کاری این تیم متخصص استفاده و لذت ببرید.

Call Now Buttonاعزام فوری سرویس کار