اسید شویی استخر
14
تیر

اسید شویی استخر و مزایای آن

اسید شویی استخر چیست؟

یکی از راه‌های تمیز کردن استخر، اسیدشویی است که با استفاده از اسید‌های قوی است. این روش با هدف از بین بردن رسوبات، جلبک‌ها، لکه‌ها و کدری آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای انجام اسیدشویی استخر، خالی کردن آب استخر، استفاده از لوازم ایمنی و دقت در رقیق‌سازی و پخش اسید ضروری است.

اسید شویی استخر چیست

مراحل اسید شویی استخر

برای انجام اسیدشویی استخر (Acid Wash a Swimming Pool) لازم است که به شرایط و فضای استخر دقت کرد. اسیدشویی فضا‌های روباز و بسته متفاوت است. برای انجام این کار می‌توانید از اسید دیسکلر استفاده کنید. پیشنهاد می‌شود به ازای هر لیتر از اسید دیسکلر از یک لیتر آب نیز برای رقیق کردن آن استفاده کنید. برای اسیدشویی استخر لازم است مراحلی طی شود تا این کار به بهترین شکل انجام شود.
ابتدا لازم است آب استخر به طور کامل خالی شود. پس از خالی کردن آب استخر، اسید موردنظر را با استفاده از آب رقیق کنید. ترکیب آب و اسید را که حالا تبدیل به یک محلول رقیق شده است را در کف استخر بریزید. با استفاده از تجهیزات مناسب و کارآمد، تمامی قسمت‌های استخر را به خوبی تمیز کنید. اگر محلول رقیق شده کف استخر را تمیز نکرد احتمالاً میزان اسید آن کافی نیست لازم است مقداری دیگر اسید به آن اضافه کنید و مجدداً آن را در کف استخر بریزید. نهایتاً استخر را با آب تمیز و پرفشار بشویید و آب اسیدی را از استخر خارج کنید. در صورتی که با انجام یک باره این کار به نتیجه دلخواه نرسیدید این کار را تا رسیدن به نتیجه مطلوب تکرار کنید. حالا می‌توانید استخر را با آب تمیز پر کنید.

مراحل اسید شویی استخر

دلایل اسید شویی استخر

اسیدشویی استخر در واقع با هدف پاکسازی استخر از آلودگی‌ها و مواد آلوده‌کننده همچون رسوبات، جلبک و لکه‌ها انجام می‌شود. با استفاده از این روش می‌توانید استخر، جکوزی، حوضچه آب سرد، سونای بخار و آبنما‌ها را از انواع کثیفی‌ها پاک کنید و آن‌ها را تمیز کنید.

قیمت اسید شویی استخر

قیمت اسیدشویی استخر با توجه به میزان اسید مورد نیاز، تجهیزات، مساحت استخر و حجم آلودگی متغییر است و نمی‌توان قیمت دقیقی برای آن تعیین کرد. لازم است استخر شما توسط کارشناسان شرکت رزآب مورد بررسی دقیق قرار گیرد و پس از انجام ارزیابی‌های لازم، قیمت دقیق اسیدشویی استخر شما تعیین گردد.

قیمت اسید شویی استخر

بهترین زمان اسید شویی استخر

اگر مدت زمانی استخر شما بلااستفاده مانده است و آب راکد در آن جمع شده است و جلبک و لایه‌های از کثیفی بر روی آن قرار دارد و با برس نیز از بین نمی‌روند، در واقع این بهترین زمان برای اسیدشویی استخرتان است. کلر، خاک و مواد معدنی به تدریج باعث بوجود آمدن لکه در استخر می‌شوند. چنانچه نتوانستید با استفاده از فرچه، برس و جارو استخری لکه‌ها را از بین ببرید بهتر است از اسیدشویی کمک بگیرید. جلبک‌ها می‌توانند سبب سبز شدن و کدر شدن آب استخر شوند. اگر جلبک‌های زیادی در آب استخر وجود دارد و روش‌های معمولی برای پاکسازی آن‌ها پاسخگو نیست می‌توانید از روش اسیدشویی کمک بگیرید. گاهی گچ استخر ممکن است به علت استفاده طولانی مدت از مواد شیمیایی تغییر رنگ دهد، در این صورت با استفاده از اسیدشویی می‌توان ظاهر آن را بهتر کرد.

بهترین زمان اسید شویی استخر

مزایای اسید شویی استخر

اسیدشویی در واقع به عنوان یکی از روش‌های تمیز کردن استخر شناخته می‌شود. اسیدشویی استخر می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

  • افزایش شفافیت و تمیزی آب
  • به حداقل رساندن میزان مصرف مواد شیمیایی و کلر برای تمیز کردن آب
  • افزایش میزان کارایی تجهیزات تصفیه آب
  • جلوگیری از بیماری‌های پوستی و عفونی
  • بوجود آوردن فضایی امن و سالم برای شنا کردن و تفریح
مزایای اسید شویی استخر

اسید شویی استخر توسط تیم رزآب

شرکت رزآب به عنوان یکی از حرفه‌ای‌ترین و مجرب‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه ساخت و نگهداری استخر، فرایند اسیدشویی استخر را با بهره‌گیری از کادری مجرب و حرفه‌ای و هم چنین با استفاده از تجهیزات به روز و پیشرفته انجام می‌دهد. شرکت رزآب به شما این اطمینان را می‌دهد که استخر شما را از هر گونه آلودگی با بهره‌گیری از روش اسیدشویی پاک می‌کند و استخری کاملاً تمیز و عاری از هر گونه جلبک، لکه و لایه کثیف تحویل شما می‌دهد.

اسید شویی استخر توسط تیم رزآب