سونا جکوزی، تفاوت سونا و جکوزی
14
فروردین

سونا جکوزی، تفاوت سونا و جکوزی

تفاوت سونا و جکوزی

سونا اتاق کوچکی است که به عنوان حمام بخار با هوای گرم استفاده می‌شود. جکوزی یک وان بزرگ یا حوضچه با سیستم جت‌های پرفشار آب برای ماساژ بدن است. تفاوت اصلی سونا و جکوزی در این است که سونا از گرما استفاده می‌کند در حالی که در جکوزی از آب با فشار زیاد استفاده می‌شود، آب برای ماساژ درمانی و آب درمانی مورد استفاده می‌گیرد.

مشاوره رایگان استخر، سونا، جکوزی و وان جکوزی تیم رزآب

جکوزی یک وان بزرگ با سیستم جت‌های آب برای ماساژ بدن است. در واقع جکوزی یک نام عمومی است که از نام تجاری جکوزی (Jacuzzi) گرفته‌شده‌است، Jacuzziاسم شرکتی است که وان‌های با سیستم جت و اسپاهای جکوزی تولید می‌کند. در کاربرد رایج و عامه، کلمه جکوزی به هر وانی اطلاق می‌شود که دارای جت‌های قابل تنظیم باشد که دائماً آب را پرفشار به داخل وان هدایت می‌کند.
جکوزی برای لذت، آرامش و همچنین آب درمانی استفاده می‌شود. فواید بسیاری برای سلامتی دارد به عنوان مثال می‌توان به کاهش درد عضلانی، بهبود گردش خون و کاهش استرس اشاره کرد. جت‌های آب داخل جکوزی با فشار بالا کار می‌کنند و می‌توانند بدن شما را ماساژ دهند. آب داغ باعث افزایش دمای بدن شما می‌شود که باعث گشاد شدن رگ‌های خونی و بهبود گردش خون می‌شود.
از جکوزی می‌توان به صورت انفرادی استفاده کرد، اما جکوزی‌ها معمولا به گونه‌ای طراحی می‌شوند که همزمان بیش از یک نفر را در خود جای دهند، بنابراین مکان خوبی برای استراحت و گذراندن اوقات با خانواده و دوستانتان است.
با این حال، نشستن طولانی مدت در آب داغ می‌تواند باعث خواب آلودگی شود که ممکن است منجر به بیهوشی شود و در نهایت منجر به غرق شدن شود. CPSC (کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده) توصیه می‌کند که دمای آب نباید از ۴۰ درجه سانتی‌گراد بیشتر شود.

جکوزی چیست | سونا جکوزی | سونا جکوزی چیست

سونا اتاق کوچکی است که به عنوان حمام بخار با هوای گرم و بخار آب استفاده می‌شود. سوناها به طور سنتی با فضای داخلی چوبی ساخته‌می‌شدند. در سوناهای سنتی، داخل اتاق گرم می‌شود و باعث می‌شود افراد داخل اتاق عرق کرده و سموم را از بدن خود خارج کنند. در حمام‌های بخار یا سونا فنلاندی، بخار از آبی که روی سنگ‌های داغ ریخته‌می‌شود به دست می‌آید.

بنابراین، سونا روشی برای پاکسازی بدن، ریلکس کردن و به دست آورن احساس آرامش است. سونا در دو نوع سونا خشک و سونا بخار وجود دارد که متفاوت از هم هستند. سوناهای مدرن و جدیدتر همچنین از گرمایش مادون قرمز استفاده می‌کنند که گرمای هوا را کاهش می‌دهد و بر گرم کردن پوست و تعریق فرد تمرکز می‌کند.
سونا فواید بسیاری برای سلامتی دارد، که می‌توان به دفع سموم از بدن، پاکسازی بدن، سوزاندن کالری، بهبود عملکرد قلبی عروقی و کاهش استرس اشاره کرد.

دمای نزدیک و بیش از ۱۰۰ درجه سانتیگراد در صورتی که فرد برای مدت طولانی در معرض آن قرار گیرد غیرقابل تحمل و احتمالاً کشنده است. بسیاری از سوناها از دمای حدود ۸۰ درجه سانتیگراد و رطوبت کم برای غلبه بر مشکل دمای بالا استفاده می‌کنند. دمای سونا را می‌توان با تغییر مقدار آب بخار شده، مدت زمان صرف‌شده در داخل سونا و قرار گرفتن در داخل سونا تنظیم کرد.

سونا چیست | سونا جکوزی

قیمت سونا و جکوزی

با توجه به اینکه این دو کاملا با هم متفاوت هستند و هر کدام کاربرد خاص خود را دارند و از اجزای مختلفی ساخته‌شده‌اند قیمت‌ها هم متفاوت است. شما عزیزان می‌توانید جهت اطلاع از قیمت ساخت و اجرای انواع سونا، جکوزی و وان جکوزی پیش‌ساخته یا فایبرگلاس با ما تماس بگیرید.

اجرای سونا و جکوزی

قیمت سونا و جکوزی

مجموعه فنی و مهندسی رزآب با سالها تجربه و فعالیت حرفه‌ای در ساخت، اجرا و راه اندازی انواع سونا و جکوزی با بهترین متخصصین در این زمینه آماده پذیرفتن و اجرای کلیه سفارشات شما مشتریان عزیز می‌باشد. جهت مشاوره، راهنمایی و ثبت سفارش انواع سونا (سونا بخار و سونا خشک) و انواع جکوزی و وان جکوزی فایبرگلاس کافی است تا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

اجرای سونا و جکوزی

نحوه استفاده از سونا و جکوزی

سونا

قبل از ورود به سونا، باید چند نکته مهم را در نظر بگیرید. استفاده صحیح از سونا بسیار مهم است. قبل، حین یا بعد از سونا، فعالیت بدنی سنگین و هوازی انجام ندهید. برای پاکسازی بدن از انواع کرم، مرطوب کننده و شوینده از قبل دوش بگیرید. هنگام ورود به سونا مطمئن شوید که کاملاً خشک شده‌اید، در غیر این صورت زمان زیادی طول می‌کشد تا شروع به تعریق کنید.
نحوه استفاده از سونا

جکوزی

چند نکته برای استفاده بهتر از جکوزی که باید آنها را رعایت کنید:

  • جکوزی تنظیم و آماده استفاده است. به طوری که فیلترها به اندازه کافی برای تمیز نگه داشتن آب کار می‌کنند و دمای صحیح و مناسب آب تنظیم می‌شود.
  • توصیه می‌شود فقط از کلیدهای “Jets” و “Lights” استفاده کنید. اگر کلیدهای دیگر دستکاری شوند، این احتمال وجود دارد که در نحوه عملکرد جکوزی اختلال ایجاد شود و جکوزی دیگر آنطور که باید کار نکند و در حین استفاده باعث مشکلاتی مانند دماهای نامطلوب یا کثیف شدن سریع آب شود.
نحوه استفاده از جکوزی | جکوری

 

  • توصیه می‌شود قبل و بعد از استفاده از جکوزی حتما دوش بگیرید. دوش گرفتن قبل از استفاده به این دلیل است تا چربی‌ها (مانند لوسیون آفتاب یا لوسیون بدن) و صابون‌ها و مواد شستشوی بدن در آب جکوزی نریزند، زیرا این موارد باعث می‌شود که آب به سرعت کثیف شود.
  • جکوزی را در مواقعی که از آن استفاده نمی‌کنید به درستی ببندید، به خصوص در طول شب و ماه‌های زمستان. اگر این اتفاق نیفتد، نه تنها برق بیشتری مصرف می‌کند، بلکه سیستم باید انرژی زیادی را برای گرم نگه داشتن آب صرف کند و این ممکن است به قیمت اشکال در سیستم و عملکرد جکوزی تمام می‌شود.